Meble francuskie – luksus, przepych i szyk. Gdzie można je zakupić?

W poszukiwaniu pomysłu na zachwycające wnętrza warto zwrócić również uwagę na meble francuskie. To kapitalna propozycja przeznaczona dla osób doceniających luksus, przepych i szyk, ale jednocześnie w dobrym guście.

meble francuskieStyl francuski jest bardzo dekoracyjny, stwarza luksusowy klimat we wnętrzach i jest całkowitym przeciwieństwem nowoczesnego minimalizmu, który obecnie jest bardzo popularny. Wnętrza bazujące na zasadach stylu francuskiego są bardzo efektowne i pomimo bogatego wyposażenia są jednocześnie nieprzeładowane. Bazują na symetrii, dlatego też przy dekoracji takich wnętrz należy dobierać wszystkie elementy parzyście oraz zadbać o równe rozmieszczenie pojedynczych mebli.

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów we wnętrzach urządzonych w stylu francuskim są meble „ludwiki”. Są to meble stylizowane na XVII i XVIII wiek – ozdobne szezlongi, fotele, sofy, komody, stoliki, ramy łóżek, które mają zaokrąglone kształty i bogate rzeźbienia. Najczęściej utrzymane są w jasnych odcieniach, w szczególności bieli, kremie czy ciemniejszych beżach.

W sprzedaży można znaleźć zarówno nowe umeblowanie we francuskim stylu, jak i również te używane, także antyki, które, oczywiście, są także droższe, niemniej jednak także zachwycają swoim uroczym wyglądem i również mogą być ciekawą inwestycją.

Gdzie można zakupić tego rodzaju umeblowanie? Przede wszystkim można kupować je w sklepach w dużych miastach, przykładowo jeżeli interesują cię meble francuskie w Warszawie, znajdziesz tutaj wiele różnych propozycji, także w bardzo atrakcyjnych cenach oraz na wyprzedażach, aby nie przepłacić.

Również meble francuskie można zakupić także przez internet – często własne sklepy internetowe prowadzą także te firmy, które zajmują się sprzedażą stacjonarną. Wystarczy tylko zapoznać się z propozycjami dostępnymi przez internet, a następnie złożyć zamówienie. Przesyłka kurierska z umeblowaniem może być dostarczona w ciągu kilku dni pod wskazany adres, dlatego też nie trzeba w ogóle martwić się o transport.


Opublikowano

w