Moderator – kotły klasa 5

Obecne czasy to okres, w którym znacząco odczuwamy zanieczyszczenia środowiska, które powstały w wyniku stosowania nie ekologicznych rozwiązań. Przez ostatnie dwa lata głośno mówi się o smogu, który niszczy nasze zdrowie i nie pozwala na zabawę na świeżym powietrzu dla dzieci. Główną przyczyną zanieczyszczeń i smogu jest korzystanie ze złych oraz starych urządzeń grzewczych, a także stosowanie niewłaściwego opału.

smogWspółcześnie poleca się instalowanie w swoich domach ekologicznych kotłów grzewczych. Wiele osób może nawet starać się o dotacje od państwa na wymianę urządzeń do ogrzewania na nowoczesne i ekologiczne. Bardzo dobrym wyborem są kotły klasa 5 pochodzące od renomowanego producenta Moderator.

Moderator produkuje swoje urządzenia grzewcze od wielu lat i dokłada niezwykłej staranności, aby kotły spełniały najwyższe oczekiwania. Największą popularność zdobyły kotły klasa 5, które są przyjazne dla środowiska i praktycznie nie wymagają żadnej obsługi.

Kotły klasa 5 – charakterystyka

Kotły klasa 5 mają bardzo duże znaczenie dla środowiska, ponieważ produkują bardzo małą ilość pyłów i tlenków węgla. Takie urządzenia grzewcze to prawdziwy skarb, który może uchronić świat przez zanieczyszczeniem i klęską.

Do najważniejszych zalet kotłów klasa 5 należą:

 • minimalna produkcja spalin, pyłów i tlenku węgla
 • łatwa i prosta obsługa
 • ekologiczne i bezpieczne rozwiązanie grzewcze
 • systemy samoczyszczące i usuwające popiół – urządzenie łatwe do czyszczenia
 • konstrukcja urządzenia pozwala na czyste i przyjemne uzupełnianie paliwa (dosypywanie paliwa 1-2 w tygodniu)
 • oszczędność – duża wydajność małej ilości paliwa
 • ecodesign – urządzenie spełnia sezonowe normy emisji zanieczyszczeń
 • możliwość sterowania urządzeniem poprzez system internetowy (z każdego dowolnego miejsca na świecie można włączyć lub wyregulować działanie kotła)

Asortyment Moderator – kotły klasa 5

Moderator posiada w sprzedaż trzy rodzaj kotłów klasa 5, są to, bowiem urządzenia:

 • Biomaster

 • Biomaster Roto

 • Vento Bio Roto

Biomaster

Kotły klasa 5 Biomaster odznaczają się nowoczesnym palnikiem, podwójnym systemem czyszczenia paleniska i usuwania popiołu, a także motoreduktorem automatycznie czyszczącym powierzchnię wymiennika. Dwumodułowa konstrukcja urządzenia ułatwia montaż i daje możliwość przeróżnego ustawienia kotła w zależności od potrzeb. Dodatkowo przy zakupie można wybrać nadprogramowe wyposażenie kotła klasa 5 np. wężownice schładzającą i inne części.

Kocioł Biomaster należy do automatycznych i prostych w obsłudze urządzenie, został nagrodzone certyfikatem 5 klasy ecodesign. Kocioł można sterować i ustawiać za pomocą internetowego systemu sterowania spalania oraz dystrybucją ciepła. Takie rozwiązanie pozwala na kontrolowanie działania pieca nawet z dowolnego miejsca na świecie.

Kotły klasa 5 mają rurową konstrukcje i powstają ze stali atestowanej o 6 mm. Urządzenia są niezwykle wydajne, osiągają nawet do 93% sprawności. Kotły klasa 5 Biomaster mają wiele sterowników, które pozwalają na sterowanie mechanizmu ruchomego rusztu oraz czyszczenia palnika, obsługę pompy, ustawianie obniżeń nocnych kotła, CWU oraz obiegów mieszających, a także na uruchomienie trybu lato/zima.

Biomaster Roto

Kotły klasa 5 Biomaster Roto są niezwykle funkcjonalnymi i ekologicznymi urządzeniami. Charakteryzują się dwumodułową konstrukcją, półautomatycznym systemem czyszczenia wymiennika i automatycznym system czyszczenia palnika. Działanie urządzenia grzewczego Biomaster Roto jest oparte na nowoczesnych rozwiązaniach i pozwala na osiągnięcie wysokiej sprawności – nawet do 93%.

W kotłach klasa 5 Biomaster Roto zastosowano rotacyjną komorę spalania, która podczas pracy jest ruchoma i samoczynnie oczyszcza się z popiołu i żużli. Takie rozwiązanie sprawia, że kocioł nie potrzebuje czyszczenia i doskonale radzi sobie z paliwami każdej jakości.

Biomaster Roto można podłączyć do modułu internetowego ecoNET pozwalającego na zdalny dostęp do sterownika, a także rozbudować o dodatkowe dwa moduły sterujące pracą bufora oraz 4 zaworami mieszającymi. Nowoczesny i ekologiczny kocioł klasy 5 Biomaster Roto to świetne rozwiązanie do każdego domu.

Vento Bio Roto

Kotły klasy 5 Vento Bio Roto są proste i szybkie w obsłudze, można nimi sterować za pomocą Internetu. Oddzielny zasobnik oraz kocioł pozwalają na swobodne ustawienia urządzenia i na sprawną kontrole kotła.

Kotły klasy 5 Vento Bio Roto mają certyfikat ecodesign, pozwalający na spełnienie właściwych norm emisji zanieczyszczeń. Urządzenie powstało dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań firmy Plum ecoMAX 350 P i ecoMAX 850 P / ecoMAX 850 P TOUCH, które odpowiadają za sterowanie kotłem właściwie do wymaganych potrzeb.