Montaż karniszy metalowych

salon z drewnaChociaż montaż karniszy jest pozornie banalną czynnością, mnogość niezbyt wygodnych w obsłudze elementów może okazać się sporym wyzwaniem. Warto przed zakupem karnisza dowiedzieć się na co zwrócić uwagę aby montaż karnisza przebiegł pomyślnie a sam karnisz prezentował się pięknie we wnętrzu naszego domu lub mieszkania. Specjalnej uwagi przy montowaniu wymagają także bardzo modne karnisze metalowe, które charakteryzują się dużą praktycznością oraz sporymi walorami estetycznymi.

Wykonanie pomiarów

W przypadku klasycznego montażu karnisza do ściany nad oknem, konieczne jest zmierzenie odległości pomiędzy sufitem, a górną krawędzią okna. Karnisze metalowe warto montować w połowie nadproża. Przy zachowaniu prawidłowych odległości, takie rozwiązanie pozwoli na swobodne otwieranie okien. Karnisz powinien być o ok. 30-60 cm szerszy od otworu okiennego. Jeżeli natomiast ma być zamontowany na suficie, powinien być umieszczone w optymalnej odległości od ściany. Dzięki temu tkaniny nie będą opadały na parapet lub kaloryfer. Karnisze metalowe można montować także rozporowo, czyli pomiędzy dwiema ścianami. Wówczas warto ustalić umiejscowienie wsporników i pamiętać o zachowaniu krawędzi pomiędzy oknem, a karniszem.

Montaż karniszy metalowych

Karnisze metalowe należy montować zaczynając od przyłożenia wspornika do podłoża, a następnie zaznaczenia miejsc na otwory oraz umieszczenia kołków. Po przykręceniu wspornika i przymierzeniu drążka, konieczne jest wyrównanie ułożenia przy użyciu poziomicy. Położenie karnisza można zaznaczyć, po czym zamocować drugi wspornik i założyć drążek. Po sprawdzeniu stabilności konstrukcji wystarczy jedynie założyć klipsy dekoracyjne lub zwykłe kółka z żabkami, które najlepiej rozmieścić w odległości ok. 10-centymetrowej. Na koniec należy dokręcić końcówki karnisza i umieścić całość na wspornikach. Wówczas można już zawiesić zasłony lub firany.

W tym miejscu znajdziecie sklep internetowy z karniszami, wybór karniszy jest ogromy a ceny przystępne. Na stronie sklepu znajdują się również porady dotyczące montażu karniszy. Podczas zakupu karniszy, warto sprawdzić ten sklep.


Opublikowano

w