Mycie okien – jakie wybrać?

Mycie okien to czynność, która kojarzy się nam głównie ze świętami, kiedy to te części domu musiały błyszczeć. Nikt by nie pomyślał, że w niedalekiej przyszłości może być to świetny pomysł na biznes. Mycie okien w Warszawie jest większym wyzwaniem niż w innych miastach Polski, ze względu na dużą ilość biurowców, w których utrzymanie czystości nie jest proste. Poniżej dowiesz się wszystkiego, co warto wiedzieć o myciu okien w stolicy.pozamiatane

Mycie okien – dla kogo?

Mycie okien w Warszawie ma przede wszystkim dwóch głównych odbiorców – osoby indywidualne i przedsiębiorców. Osoby prywatne zazwyczaj szukają kogoś do umycia okien ze względu na jakąś okazję, typu święta. Przedsiębiorstwa robią to o wiele częściej. Z tego powodu firmy oferujące mycie okien tworzą specjalne abonamenty i zniżki dla stałych klientów. Do klientów biznesowych zaliczamy zarówno sprzedawców, chcących wyczyścić witryny sklepowe, jak i korporacje posiadające trudne do umycia powierzchnie ze względu na swoje umiejscowienie, czyli wysokość szyby. Aby móc wyczyścić tak trudno dostępne powierzchnie jest niezbędny drogi i specjalistyczny sprzęt, dlatego mycie okien na wysokościach powierza się profesjonalistom.

Mycie okien – rodzaje

Przede wszystkim firmy zajmujące się myciem okien w Warszawie stawiają na trzy usługi: mycie okien tradycyjne, mycie okien alpinistyczne i mycie trudnych zanieczyszczeń. Pierwsze z nich, czyli mycie tradycyjne odbywa się bez użycia specjalistycznego osprzętu – zazwyczaj wystarczy zwykła drabina. Takie usługi polecane są tym firmom i osobom prywatnym, którzy mają nisko osadzone okna i nie potrzeba się wspinać wyżej niż na drabinę aby umyć dokładnie szyby. Często też mycie tradycyjne odbywa się za pomocą specjalnych wysięgników teleskopowych – jeżeli okna znajdują się w ich zasięgu. Pracownicy stoją zazwyczaj na dole, a myjki z wysięgnikami, zamoczone w odpowiednim środku czyszczącym, doprowadzają nasze okna do pełnej czystości. Niektóre przedsiębiorstwa posiłkują się zwyżką.

Kolejnym myciem, jakie oferują niektóre firmy sprzątające, jest mycie okien alpinistyczne. Jest to niezwykle ciężka i odpowiedzialna praca, bowiem pracownicy przechodzą odpowiednie przeszkolenia do pracy na wysokościach. Aby zapewnić im maksimum bezpieczeństwa zakłada się im specjalną uprzęż, na której wisząc myją oni okna. Jest to żmudna praca, zdecydowanie nie dla osób z lękiem wysokości.

Ostatnie mycie okien jest zaliczane do tych specjalistycznych, kiedy zabrudzenie jest nietypowe i brud może zejść tylko dzięki specjalnemu środkowi czyszczącemu, bądź poddaniu szyby myciu pod wysokim ciśnieniem. Oczywiście trzeba umieć dobrać zarówno moc natrysku, jak i preparat, aby nie powodował on uszkodzenia szyby.

Mycie okien  w zależności od wybranego sposobu może być sprawą łatwą bądź wymagającą zaangażowania odpowiednich środków. Od rodzaju wykonywanego mycia okien zależy przede wszystkim cena, która dzięki dużej ilości firm sprzątających jest obecnie bardzo konkurencyjna.


Opublikowano

w

Tagi: