Nagrzewnice wodne

nagrzewnica wodna

Zastosowanie

Nagrzewnice wodne to idealne rozwiązanie do pomieszczeń o średniej i dużej kubaturze. W modelu Aqua-air zastosowano trójrzędowy wymiennik ciepła, dzięki czemu uzyskano urządzenia w czterech mocach od 28 kW do 109 kW. Nagrzewnice wodne Aqua-air 2000 charakteryzują się cichą i wydajną pracą, idealnie nadaje się do magazynów, hal sportowych, sal fitness, warsztatów samochodowych.

Konstrukcja

Obudowa wykonana z blachy galwanizowanej malowanej proszkowo w kolorze RAL 9002. Umocowane w przedniej
części obudowy kierownice powietrza umożliwiają proste i szybkie nakierowanie powietrza gdzie wymagana jest temperatura docelowa. Zastosowany dużej mocy wentylator z łożyskami samosmarowalnymi zapewnia większą wydajność i bezawaryjność. Elementy montażowe w standardzie.

WydajnośćkW28
Przepływ powietrzam3/h1950
NapięcieV/Hz230/50
Pobór mocyW285
Prąd silnikaA0,75
Max. temp. wody°C100
Max. ciśnieniekPa1600
Ciężarkg20
HałasdB(A)54
PrzyłączeCal1/2
Wysokośćmm504
Szerokośćmm504
Głębokośćmm277

Automatyka

nagrzewnice wodne - tyłW celu poprawy pracy i zwiększenia funkcjonalności aqua air zastosowaliśmy kilka rozwiązań w połączeniu z automatyką. Idealnym uzupełnieniem pracy nagrzewnicy wodnej jest zastosowanie ARW – regulatora obrotów odpowiadającego za sterowanie nadmuchem. Pięciostopniowy regulator steruje pracą wentylatora zmniejszając lub zwiększając przepływ powietrza.
Kolejnym dodatkowym elementem jest termostat pomieszczeniowy RTR – BIP w połączeniu bezpośrednio z nagrzewnicą odłączy prace wentylatora po osiągnięciu żądanej temperatury pozwalając swobodnie przepływać wodzie w bloku lamelowym.
Ostatnia pełna wersja – czyli regulacja temperatury i nadmuchu wraz z odcinaniem dopływu wody z zastosowaniem siłownika z zaworem, termostatu pomieszczeniowego, regulatora obrotów, pozwoli na w pełni automatyczną prace nagrzewnicy, która dodatkowo obniży nam koszty eksploatacji urządzenia.


Opublikowano

w