Niebieskie sofy – z jakimi kolorami ścian idealnie się komponują?

Połączenie czerni i bieli nadaje wnętrzom unikatowy wygląd. Niektóre kawiarnie, galerie, eleganckie sklepy przyciągają takim oryginalnym wyglądem. Przebywanie w tych miejscach tylko na chwilę jest czymś atrakcyjnym, jednak spędzanie większej ilości czasu w tak kontrastowym towarzystwie może męczyć czy nawet drażnić.

sofaDo pomieszczeń, w których spędzamy dużo czasu, zwłaszcza tych domowych, jak sypialnia, salon czy kuchnia, staramy się dobierać raczej weselsze i ciepłe kolory. Czy jednak wszystkie zimne barwy są skazane na odrzucenie, jeśli chodzi o aranżację domowych wnętrz? Na pewno nie. Trzeba tylko odpowiednio je rozplanować w danym pomieszczeniu, by wrażenie chłodu zostało przysłonięte przez harmonijne połączenie poszczególnych elementów wystroju. Dowodem na to, że mebel o zimnym kolorze może stać się bardzo atrakcyjny, jest niebieska sofa. Aby uzyskać odpowiedni efekt wnętrza, w którym sofa się znajduje, trzeba dobrać do niej właściwy kolor ścian. Poniżej zamieszczamy kilka porad, które mogą się przydać przy aranżacji wyjątkowego wnętrza z wyjątkową, niebieską sofą.

Zimny kolor ciągnie do zimnego

Podobno z gustami się nie dyskutuje, zwłaszcza jeśli chodzi o urządzanie domu czy mieszkania. Każdy ma prawo urządzić wnętrza wedle własnych upodobań – czy to dotyczących stylu aranżacji czy kolorystyki ścian lub mebli. Bywają jednak takie meble i takie kolory, które warto połączyć zgodnie z zasadami urządzania wnętrz. Niewątpliwie do tej wyjątkowej grupy należy niebieska sofa. Oczywiście odcieni niebieskiego jest wiele – od kojącego błękitu przez elegancki granat aż do ciekawego turkusu. To, jak oryginalny design nadają sofie te barwy, świetnie widać na stronie sklepu internetowego meble.pl. Oprócz wyjątkowych odcieni materiałów obiciowych, trafimy tam na szeroki wybór rodzajów sof, jakie możemy dobrać do naszego salonu. No właśnie, a co z resztą pomieszczenia, w którym ustawimy wyjątkową sofę? Co z dodatkami i, przede wszystkim, kolorami ścian?

Według ekspertów najlepszym tłem dla niebieskiej sofy jest szarość lub biel. Konsekwentne zastosowanie zimnych kolorów, także w kwestii ścian, nada wnętrzu elegancki wygląd i sprawi, że wyjątkowy mebel zostanie lepiej wyeksponowany. W kwestii szarości pamiętajmy, by nie stosować zbyt ciemnych odcieni – mogą one sprawić wrażenie ponurego i ciemnego wnętrza. I nie pomoże tutaj nawet duża ilość okien. Inna propozycja kolorystyczna dla ścian to wanilia lub śmietanka. Wówczas ściany nie będą aż tak mocno kontrastowały z niebieską sofą jak w przypadku użycia bieli. W kwestii odcieni nieco cieplejszych, możemy pokusić się o kolor cappuccino lub beż.

Co zamiast szarości i bieli? Podnosimy temperaturę wnętrza

Niebieska sofa, białe albo szare ściany. Czy tu trochę nie za chłodno? Jeśli boimy się, że nasz salon stanie się zbyt zimny z powodu błękitów, szarości czy bieli, warto pomyśleć nad tym, jak go ocieplić. Oczywiście zastosowanie chłodnych kolorów także na ścianach jest jedynie propozycją a nie przymusem. Tym bardziej, że ściana wcale nie musi zostać pomalowana. Jak tło do sofy może posłużyć stylowa, czerwona cegła. Wówczas wnętrze zyska niepowtarzalny, industrialny klimat. Chcąc uzyskać równie ciekawy efekt można zastosować bodaj najcieplejszy i najbardziej domowy materiał jakim jest drewno. Zarówno ściany, wykonane z boazerii i drewniana podłoga, nadadzą wnętrzu nie tylko wyjątkowy, ciepły wyraz, ale miły dla ciała i ducha rustykalny styl.

Kontrastowe dodatki do niebieskiej sofy

Cegła i drewno to wyjątkowe materiały wykończeniowe. Niestety nie zawsze mamy możliwość ich użycia albo najzwyczajniej w świecie takie rozwiązanie się nam nie podoba. Wówczas rolę łamiących temperaturę elementów, można przekazać dodatkom. Mogą nimi być poduszki, drewniany stolik kawowy czy zasłony. Osoby lubiące mocne akcenty i kontrasty mogą pokusić się o poduszki w odcieniach żółci lub czerwieni. Z pewnością dodadzą niebieskiej sofie ciekawego wyrazu z pazurem. Podobny efekt da ustawienie w pokoju żółtego fotela – uchacza albo dobranie niewielkiego dywanika w ciepłym kolorze. Takie dodatki będą świetnie kontrastował z niebieską sofą na tle śmietankowej ściany.


Opublikowano

w

Tagi: