Jak poprawić komfort pracowników przez nowatorskie oświetlenie?

Zastosowanie automatyki i robotyki w przemyśle produkcyjnym nie wyeliminowało w jej procesie udziału człowieka. Aby pracownik wydajnie wykonywał polecone mu zadania, powinien mieć przede wszystkim doskonale oświetlone swoje stanowisko pracy.

technologyKomfort pracownika i bezpieczeństwo pracy

Podstawowym wymogiem stawianym pracodawcy jest zadbanie o bezpieczeństwo pracowników, stosowanie się do przepisów BHP. Komfort pracy zapewnia dobre oświetlenie stanowiska produkcyjnego. Zmniejsza ilość wypadków w pracy, znacząco wpływa na jej jakość. Zamontowanie oświetlenia przemysłowego w technologii led spełnia powyższe wymagania. Nowoczesne źródła światła zastosowane w szczególnie niekorzystnych warunkach produkcyjnych poprawiają bezpieczeństwo pracowników, nie męczą wzroku, a tym samym przekładają się na efektywność pracy. Dlatego też dobór odpowiedniego oświetlenia powinien być kluczowa sprawą w przemyśle.

Oświetlenie wewnętrzne

Uzyskanie dobrych wyników finansowych w przedsiębiorstwie zawsze idzie w parze z zastosowaniem nowych technologii. Stare powiedzenie mówi, że lepsze jest wrogiem dobrego. W tym wypadku wymiana oświetlenia na nowoczesne ledowe w krótkim okresie przyniesie wymierne oszczędności i zwróci koszty inwestycji. Oprawy led doskonale zdają egzamin w przemyśle, ponieważ mają długą żywotność – do kilku lat, ograniczają zużycie energii elektrycznej o 50- 70 %. Zróżnicowanie rozłożenia diod w panelu lub żarówce wpływa na kąt padania światła, a tym samym na doświetlenie koniecznych powierzchni. Dzięki temu można wpływać na kąt padania światła i jego intensywność. Jest to niezbędne w halach produkcyjnych, natomiast powierzchnie magazynowe mogą być oświetlane równomiernie na całej powierzchni, gdzie oprawy led dają strumień światła o kącie 360 stopni. Świadomie wybrane oświetlenie wewnętrzne przemysłowe szybko zwróci nakłady finansowe poniesione na jego modernizację. Zastosowanie oświetlenia led w przemyśle nie wymaga stosowania dodatkowego źródła światła w różnych miejscach hali.

Nowoczesność w zgodzie z naturą

Rozwój przemysłu nie powinien źle wpływać na środowisko naturalne. Stosowanie nowoczesnych technologii może bezpośrednio przekładać się na poprawę warunków naturalnych, zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza, ograniczenie stężenia smogu. Każda oszczędność w poborze energii elektrycznej przyczynia się do ograniczenia zanieczyszczenia powietrza, tak więc stosowanie oświetlenia led w przemyśle pomaga przyrodzie.

Polecamy zapoznać się z ofertą firmy ledlike.pl .

Artykuł sponsorowany


Opublikowano

w