baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Nowe trendy w urządzaniu wnętrz

W projektowaniu wnętrz także obowiązuje moda. Podobnie jak w tej dotyczącej ubrań, zmienia się w czasie, tylko wolniej.

drzwi szklaneWykańczając dom / mieszkanie warto jednak pamiętać, że przestrzeń, w której będziemy żyć, urządzamy dla siebie, nie dla gości.

W tym roku, w projektach wnętrz pojawił się zatem przede wszystkim kamień (w tym sporo marmuru) oraz faktury, jak na przykład płytki ceramiczne ścienne i podłogowe imitujące wzór słojów drewna, wygląd kamienia lub piasku.

W wielu projektach widać, że modny jest kolor biały i naturalne materiały (drewno, cegła) jako tło dla mebli o wyrazistych kolorach. Do tego agresywne, geometryczne formy, które dodają wnętrzu nowoczesnego wyrazu lub akcentu podróżniczego w postaci oryginalnej rzeźby, rękodzieła lub mapy na ścianie.

Do mody z przytupem wchodzą nowe materiały takie jak szkło. Dzięki niemu ściana w kuchni czy łazience, balustrada czy drzwi nabierają nowego charakteru. W dodatku wykończenie efektownym powierzchnią szklaną zabezpiecza przed zabrudzeniem lub zachlapaniem. Powierzchnia panelu szklanego jest idealnie gładka, co sprawia, że wyczyszczenie go nie sprawia tylu problemów.
Grawerowanie szkła daje wiele możliwości zdobienia elementów wykończenia takich jak drzwi szklane przesuwne czy balustrady. Różnorodność wzorów i kształtów narzędzi grawerskich w zestawieniu ze różnymi rodzajami szkła pozwala na nadać elementom szklanym bardzo interesującego wyglądu. Interesując efekty daje także grawerowanie powierzchni luster. Można też łączyć grawer polerowany z grawerem matowym, co pozwala uzyskać efekt trójwymiarowości.

Szklane elementy nadają się też do zyskującego popularność stylu skandynawskiego, który w sposób idealny łączy estetykę z funkcjonalnością. Styl ten cechuje prostota, oszczędność, bezpretensjonalność i ekologia. Wprowadza dużą dawkę światła i harmonię bieli. W takim stylu świetnie sprawdza się szkło o indywidualnym kolorze i teksturze. Szkło, które zapewnia wyraźne odbicia obrazu lub delikatne rozproszenie światła. Także szkło zapewniające wyrazistość widzianych przez nie obiektów lub szkło półprzezroczyste gwarantujące prywatność.


Opublikowano

w

Tagi: