baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Nowoczesne źródła oświetlenia

W każdym domu oświetlenie odgrywa bardzo dużą rolę. Diody LED na rynku oświetleniowym pojawiły się stosunkowo niedawno, jednak od razu przypadły ludziom do gustu. Do największych zalet tego rodzaju oświetlenia zaliczyć możemy trwałość i dużą efektywność pracy. Produkty ledowe znajdują zastosowanie w wielu obszarach życia.

Do oświetlenia domu i nie tylko

gazeboOświetlenia typu LED cechują się dobrymi parametrami. Charakteryzuje je przede wszystkim długa żywotność, małe rozmiary i możliwość pracy w środowiskach o szerokim zakresie temperaturowym. Źródła światła oparte na technologii półprzewodnikowej posiadają niekiedy ponad 20-krotnie dłuższy okres eksploatacji od tradycyjnych żarówek. Niestety zazwyczaj diody i taśmy LED nie nadają się do opraw oświetleniowych i elementów optycznych przystosowanych do lamp klasycznych, gdyż są punktowymi, kierunkowymi źródłami światła. Gdzie więc najlepiej stosować oświetlenie typu LED? Przede wszystkim w miejscach, gdzie użytkownik chce uzyskać niewielkie oświetlenie i stworzyć wyjątkowy klimat. Taśmy LED idealnie sprawdzą się do oświetlania różnego rodzaju półek drewnianych i szklanych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by umieścić je pod sufitem podwieszanym, dzięki czemu uzyskamy niesamowity klimat w całym pomieszczeniu.

Szerokie zastosowanie LED

Na rynku znaleźć można źródła światła posiadające wysoki stopień ochrony obudowy, dzięki czemu można wykorzystywać je do oświetlania takich obiektów jak baseny, fontanny czy łazienki. Dzięki wysokiemu stopniowi odporności zyskujemy pewność, że podczas zalania wodą naszemu oświetleniu nic się nie stanie. Najczęściej produkty typu LED wykorzystywane są przy oświetleniu dekoracyjnym, lecz nie tylko. Projektowani wykorzystują je również do oświetlania obiektów architektonicznych za pomocą iluminacji. Dobrze wykonane oświetlenie potrafi zrobić niemałe wrażenie na ludziach, którym przyjdzie je oglądać.

Przy pomocy taśm LED można stworzyć atrakcyjne oświetlenie, co byłoby bardzo trudne przy korzystaniu z tradycyjnych żarówek. Zyskujemy możliwość stworzenia efektu świetlnego skupionego lub rozproszonego. Dodatkowo mamy pełną swobodę w wyborze koloru. Można pokombinować i wybrać takie kolory oświetlenia, które pozwolą uzyskać nam bardzo ciekawy efekt. Wspaniały efekt oświetleniowy stworzony przy użyciu produktów typu LED w Twoim domu lub ogrodzie z całą pewnością będzie obiektem zazdrości wszystkich Twoich gości.


Opublikowano

w