baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Kurtyna LED – idealne rozwiązanie na dużą gładką elewację?

kurtyna led

W przypadku dużych, miejskich budynków o gładkich i rozległych powierzchniach ścian skromne iluminacje świetlne raczej się nie sprawdzają. Niestety zdarza im się po prostu ginąć w natłoku całości budynku, przez co aranżacja świąteczna przypomina raczej nieudolną próbę, niż prawdziwy, klimatyczny wystrój. Odpadają więc drobne girlandy i niewielkie dekoracje uniwersalne. W jaki sposób można zaaranżować taką dużą ścianę, by efekt był ciekawy i przykuwający przychylne spojrzenia?

Kurtyna świetlna

Dobrym pomysłem są kurtyny LED, które tworzą wrażenie zalania elewacji światłem. W zależności od rozmieszczenia i gęstości żarówek można otrzymać przeróżne efekty. Ściana w całości błyszcząca mocnym światłem będzie stanowiła akcent niepotrzebujący już innych dodatków, by wyglądać pięknie. Przeciwnie, stanie się raczej głównym elementem wystroju budynku.

Z kolei subtelne, rzadko rozmieszczone iluminacje świetlne pozwalają stworzyć magiczne tło dla dużych dekoracji ledowych – na przykład sań świętego Mikołaja z reniferami lub dużych bombek 3D na stojakach.

A może projektor?

Szczególnie efektownie na dużych ścianach wyglądają też iluminacje na budynku. To nieco inna odsłona świątecznych dekoracji – obraz jest rzucany wprost na ścianę, przez co może wyglądać o wiele bardziej realistycznie, niż model zbudowany z żarówek.

Elementy tworzą całość

Do wystroju budynku warto też dopasować niektóre elementy znajdujące się przy nim. Dekoracje latarniowe 3D są niezwykle imponujące i z pewnością będą godnie dopełniały całości. Warto rozważyć umieszczenie ich na lampach przy budynku, żeby spływając z nich kaskadą światła zapraszały do podejścia bliżej.

Drzewa rosnące na trawniku, zwłaszcza iglaste, mogą być świetnym miejscem na umieszczenie oświetlenia świątecznego. Iglaki zmienią się w bożonarodzeniowe choinki, jeśli umieści się na nich odpowiednio dobrane iluminacje świetlne. z kolei na drzewach liściastych sprawdzają się duże, okrągłe, kolorowe żarówki. Łagodzą ostry wygląd ich nagich, suchych gałęzi.


Opublikowano

w