Ogrodzenia grzebieniowe – nowoczesne rozwiązanie do domu i firmy

Ogrodzenie to ważny element wyposażenia przydomowej przestrzeni. Nie tylko wyznacza granice posesji, ale też stanowi dekorację. Jest niejako wizytówką domu. Na rynku znajdziesz dziś wiele różnych modeli ogrodzeń, w tym ogrodzenia grzebieniowe. Ten typ ogrodzenia wyróżnia się nowoczesnym designem i wysoką funkcjonalnością. Szeroka gama kolorów i wzorów sprawia, że można dopasować ogrodzenia palisadowe czy grzebieniowe do każdej posesji. Opowiemy o tym rozwiązaniu w naszym artykule.

Ogrodzenia grzebieniowe, ogrodzenia palisadowe – Warszawa

Ogrodzenia grzebieniowePoszukując dobrego producenta ogrodzeń, należy zwrócić uwagę na lokalne firmy. Jeśli planujesz zamontować ogrodzenie wokół swojego domu w Warszawie lub okolicach, to koniecznie sprawdź ogrodzenia grzebieniowe oferowane przez firmę CELKAB.

Producent zapewnia nie tylko najwyższą jakość ogrodzeń, ale także usługę montażu. Wyposażona w najnowszą technologię pracownia (malarnia proszkowa z piecem lakierniczym) pozwala na wyprodukowanie trwałych i estetycznych ogrodzeń.

Ponadto klienci mogą liczyć na kompleksową obsługę: oczyszczanie powierzchni, proszkowanie i śrutowanie, malowanie proszkowe ogrodzeń stalowych i aluminiowych. Ogrodzenia są dowożone i montowane u klienta.

Ogrodzenia – co znajdziesz w ofercie?

Ogrodzenie grzebieniowe to jedna z wielu opcji, jakie oferuje firma. Dostępne są także inne rozwiązania, takie jak:

 • Ogrodzenia murowane
 • Ogrodzenia panelowe
 • Ogrodzenia metalowe
 • Ogrodzenia żaluzjowe

Przy okazji kupisz takie elementy jak:

 • Brama skrzydłowa
 • Brama przesuwna
 • Brama szynowa
 • Brama samonośna
 • Balustrady na wymiar
 • Wszelkiego rodzaju konstrukcje stalowe (jak na przykład schody metalowe, meble, regały, stelaże itp.)

Nie bez przyczyny dużą popularnością cieszy się w ostatnim czasie ogrodzenie palisadowe z podmurówką. W kolejnym akapicie wyjaśnimy, dlaczego warto się zdecydować na ogrodzenie grzebieniowe czy też ogrodzenia palisada.

Ogrodzenia grzebieniowe i palisadowe – nowoczesne i funkcjonalnie rozwiązanie do każdej posesji

Zadaniem każdego ogrodzenia jest zapewnić bezpieczeństwo i prywatność. Współczesne ogrodzenia powinny idealnie komponować się z nowoczesną architekturą. Przy tym muszą być jednak ponadczasowe i eleganckie. Brzmi jak wyzwanie, prawda? Na szczęście bez problemu znajdziesz takie ogrodzenia. Odpowiedzią na potrzeby każdego inwestora są właśnie ogrodzenia palisadowe.

Ogrodzenia palisadowe

Ogrodzenia palisadowe wyróżniają się budową modułową. Są wykonywane z płaskich i szerokich profili. Pojedyncze przęsło palisadowe może być natomiast produkowane z takich surowców jak aluminium czy stal ocynkowana i malowana proszkowo.

Ogrodzenia grzebieniowe

Dobrym wyborem są ogrodzenia grzebieniowe. Ogrodzenia grzebieniowe i palisadowe są do siebie bardzo podobne. Często używa się tych określeń zamiennie, aczkolwiek nieco się różnią. Ogrodzenia grzebieniowe mają formę pionowych przęseł w kształcie grzebienia. Ogrodzenie może być zamontowane w towarzystwie murowanych słupków, ale świetnie wygląda także bez nich.

Ogrodzenia palisadowe z podmurówką

Wspomnieliśmy o chętnie wybieranym rozwiązaniu, jakim jest palisadowe ogrodzenie z podmurówką. Jest to rozwiązanie dla wymagających klientów, którzy potrzebują najwyższego stopnia ochrony (na przykład przed dzikimi zwierzętami). Decydują się na nie również właściciele psów, gdyż takie ogrodzenie uniemożliwia ucieczkę.

Podmurówka systemowa jest też wygodną opcją, ponieważ nie jest wówczas potrzebne szalowanie i zbrojenie w celu wylania betonu. Istnieją dwie możliwości: ogrodzenie z podmurówką pełną lub tłoczoną. Odpowiedni montaż sprawi zaś, że podmurówka będzie praktycznie niewidoczna.

Ogrodzenia pionowe grzebieniowe i palisadowe – gdzie się sprawdzą?

Wspomniane rodzaje ogrodzeń znajdują szerokie zastosowanie. Sprawdzą się zatem do ogrodzenia:

 • Domów jednorodzinnych – zapewniają bezpieczeństwo i prywatność, a jednocześnie wpływają na estetykę przydomowej przestrzeni. Sprawdzą się zarówno do klasycznych posiadłości, jak i nowoczesnych domów o modernistycznym designie. Mnogość wzorów i kolorów z palety RAL sprawia, że można idealnie dopasować ogrodzenia grzebieniowe do stylu architektonicznego domu.
 • Firmy i przedsiębiorstwa – estetyczne i trwałe ogrodzenie wpływa na budowanie pozytywnego wizerunku firmy, a ponadto chroni przed intruzami.
 • Parki, ogrody, tereny rekreacyjne – jeśli masz działkę czy teren rekreacyjny, to również warto je ogrodzić za pomocą palisady.

Jak widać – ogrodzenia palisadowe i grzebieniowe to uniwersalne rozwiązanie do każdej posesji. Najważniejsze, aby stawiać na produkty wysokiej jakości i znaleźć dobrego producenta, który oferuje usługę montażu.


Opublikowano

w