baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Piece elektryczne akumulacyjne

aegPiece akumulacyjne to piece grzewcze nowej generacji. Cechuje je zarówno ekologia użytkowania jak i estetyka wyglądu.

Tworzą one rodzaj systemu grzewczego, który wykorzystuje energię elektryczną do nagrzewania specjalnie skonstruowanych bloków lub wkładów akumulacyjnych, które następnie stopniowo oddają ciepło do pomieszczenia w ciągu dnia.PodczasW czasie, gdy tańsza energia elektryczna jest dostępna, w nocy lub w okresach o mniejszym zapotrzebowaniu na energię, piec akumulacyjny nagrzewa bloki akumulacyjne. W ciągu dnia, gdy ceny energii są wyższe, bloki te stopniowo oddają zgromadzone ciepło, utrzymując przyjemną temperaturę w pomieszczeniu.

Zalety pieców akumulacyjnych

Podstawową zaleta pieców akumulacyjnych jest łatwość obsługi przy równoczesnej wysokiej wydajności.
Większość urządzeń nie ma problemów z zapewnieniem odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu, między innymi z powodu wbudowanego wentylatora. Nowoczesnym i bardzo efektywnym udogodnieniem w nowych piecach grzewczych są magnetyzery – specjalne urządzenia, dzięki którym możliwe jest osiągnięcie większej wydajności.  Dzięki nim oczyszczane są również wyziewy, emitowane z wnętrza urządzenia poprzez króciec, poprawia to ekonomikę spalania i zmniejsza ilość popiołu, jaka trafia do popielnika.

Piece elektryczne akumulacyjne, są świetnym sposobem, na oszczędzanie energii, przy jednoczesnym ogrzewaniu energią elektryczną. Według wyliczeń, zużycie energii, jest o wiele niższe, nawet przy zastosowaniu ogrzewania olejowego, czy węglowego. Dzieje się tak, dlatego, że piece elektryczne akumulacyjne, pobierają energie elektryczną, tylko z taryfy nocnej. Czyli w takim momencie, kiedy prąd jest tańszy. Następnie wyposażone w elementy zbierające ciepło piece elektryczne akumulacyjne gromadzą to ciepło, aby oddawać je sukcesywnie przez całą dobę.

Wady

Chyba tylko jedyną wadą tych urządzeń, jest to, że kiedy wyjedziemy na kilka dni z domu, to po wyłączeniu, a następnie włączeniu pieca elektrycznego akumulacyjnego, musimy czekać aż nagrzeje pomieszczenie, w którym się znajduje. Oznacza to, że niestety, jeżeli piec ten będzie miał jakąś przerwę w pracy, to okres, w którym zacznie nagrzewać pomieszczenie, będzie dość długi. Działanie takie nie jest ekonomiczne. Jeżeli wyjeżdżamy na krótko, wtedy musimy się zastanowić, czy rzeczywiście opłaca nam się wyłączać taki piec. Istnieją oczywiście ulepszone modele sterowane komputerem, i przy takich urządzeniach mamy możliwość zaprogramowania, kiedy piec z powrotem ma się włączyć. A jeżeli zrobimy to na dzień przed naszym powrotem do domu, to nie będziemy narażenia na czekanie w chłodnym pomieszczeniu, aż piec elektryczny akumulacyjny go nagrzeje. Podsumowując ten temat piece elektryczne akumulacyjne, potrafią nam oszczędnie ogrzać nasz dom, pod warunkiem, że wiemy, jaki model wybrać.

 


Opublikowano

w

Tagi: