Projekt kuchni w małym mieszkaniu – jak to zrobić dobrze?

projekt kuchniProjektowanie kuchni w małym mieszkaniu z pewnością nie należy do prostych zadań. Należy być bardzo uważnym, wybierając meble kuchenne, tak aby nie przytłoczyły one pomieszczenia.

Z drugiej strony ważne jest optymalne wykorzystanie każdego centymetra wolnej przestrzeni. Na szczęście kreatywne podejście do aranżacji może przekształcić ograniczoną powierzchnię w funkcjonalne i stylowe serce domu. O jakich zasadach warto pamięć?

Kuchnia w małym mieszkaniu – co trzeba wziąć pod uwagę w trakcie projektowania?

Jeśli metraż mieszkania jest mocno ograniczony, najlepszym rozwiązaniem jest połączenie salonu z aneksem kuchennym. W ten sposób zwiększymy ogólną przestrzeń życiową. Poza tym integracja obu pomieszczeń sprzyja zacieśnianiu relacji rodzinnych i towarzyskich. Ze względu na to, że ilość wolnej przestrzeni jest mocno ograniczona i dość łatwo ją zaburzyć, warto postawić na minimalistyczne meble kuchenne. Dzięki temu nie zdominują one kuchni i salonu. Proste linie, brak zbędnych ozdób i funkcjonalne rozwiązania to klucz do sukcesu.

Jeśli zależy nam na wykorzystaniu każdego kawałka wolnej przestrzeni, najlepiej sprawdzą się meble na wymiar. Ważne, aby miały lekką konstrukcję. Ciężkie, masywne wyposażenie przytłoczy wnętrze i optycznie zmniejszy przestrzeń.

Jak wybrać meble kuchenne do małego mieszkania?

Duży wpływ na wygląd pomieszczenia mają kolory mebli. W przypadku małych pomieszczeń warto postawić na biel, krem i jasne drewno. Takie odcienie pomagają bowiem optycznie powiększyć przestrzeń. Można też zdecydować się na meble lakierowane na wysoki połysk lub z elementami szklanymi. Takie wykończenie dodatkowo odbija światło, co sprawia, że przestrzeń wydaje się większa.

W małej kuchni każdy element musi być przemyślany. Warto wybierać meble wielofunkcyjne, z dodatkowymi szufladami, ukrytymi półkami czy rozkładanymi blatami, które zwiększają funkcjonalność bez zajmowania dodatkowej przestrzeni. Poza tym najlepiej postawić na proste, gładkie fronty bez uchwytów i geometryczne kształty.

Zapraszamy do współpracy! Grabowski – meble kuchenne Toruń


Opublikowano

w

Tagi: