baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Rodzaje pokryć dachowych

Do najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych na Polskim rynku należą:

Dachówka betonowa

Dachówki cementowe to materiał o ogromnej trwałości, czego dowodem są licznie spotykane w Polsce dachy z dachówek wyprodukowanych ponad 50 lat temu. Kolejna ważna cecha to szczelność ułożonego dachu. Wiązanie cementu, bez działania wysokich temperatur nie wpływa na zmianę wymiarów uformowanej dachówki i nie powoduje wypaczania się dachówek, dzięki czemu dachówki pasują do siebie na dachu i tworzą pokrycie odporne na działanie deszczu, wiatru i podwiewanie śniegu pod pokrycie. Dodatkowo odpowiednio dobrane kształty niewidocznych elementów, na przykład takich jak boczne zamki zapobiegają wpływaniu wody pod dachówki.

Dachówka ceramiczna

Dachówki ceramiczne to jeden z najstarszych materiałów budowlanych, wciąż szeroko stosowany w nowoczesnej architekturze ze względu na swoje zalety. Ich główne zalety to: naturalny wygląd, różnorodność, wytrzymałość oraz wysoka jakość gwarantowana przez producentów. Klasycznie wyglądające dachówki ceramiczne są doskonałym materiałem budulcowym nie tylko w przypadku nowoczesnych obiektów mieszkalnych i użyteczności publicznej, ale również budynków zabytkowych.

Blachodachówka

Blacha stalowa to materiał budowlany przyszłości, nie tylko ze względu na łatwość montażu oraz przystępną cenę. Technologia ta zapewnia również zdrowsze budynki uniemożliwiając rozwój pleśni i nie wydzielając szkodliwych substancji. Do zalet blach trapezowych oraz blachodachówki należy zaliczyć również szerokie możliwości wyboru wzorów i kolorów, co jest istotnym elementem w procesie projektowania.

Inne

Do których należą: Dachówka bitumiczna, dach z poliwęglanu, gont drewniany.


Opublikowano

w

Tagi: