Schiedel Rondo Plus

kominSpośród systemów kominowych firmy Schiedel wybraliśmy dla Państwa system Schiedel Rondo Plus.
Rondo Plus to izolowany komin z seryjnie wyprodukowanych, dokładnie do siebie dopasowanych elementów. Przemyślana konstrukcja zapewnia szybki i bezbłędny montaż.
Schiedel Rono Plus – komin uniwersalny:
dla każdego paliwa, dla tradycyjnych i nowoczesnych kotłów, odporny na kwasy, ognioodporny (pożar sadzy), odporny na wilgoć, gazoszczelny, dostępny w różnych średnicach.

Wśród elementów komina Rondo Plus na szczególną uwagę zasługują:

  • cienkoszczelne rury wewnętrzne z wysokouszlachetnionej ceramiki szamotowej, odporne na zmiany temperatur i kwasy. Mają złącza na zakładkę (łączone na kit kwasoodporny) dla utrzymania maksymalnej stabilności i szczelności,
  • trwała warstwa izolacyjna z wyprofilowaniem w kształcie klinów, umożliwiająca dopasowanie do wewnętrznej rury oraz pustaka betonowego,
  • kanały przewietrzające odprowadzające wilgoć,
  • pustaki z kanałami przewietrzającymi są dokładnie wymiarowanym elementem z betonu lekkiego, nadającym się bezpośrednio pod tynk,
  • dźwiczki z aluminium niewymagające konserwacji, posiadają warstwę ocieplającą.

Wilgoć w kominie

Przy spalaniu gazu ziemnego, oleju opałowego i innych paliw powstaje duża ilość pary wodnej – wilgoci, która powinna być odprowadzana wraz ze spalinami do atmosfery.
Przewietrzenie to najpewniejszy sposób zapobiegania osadzaniu się wilgoci. Komin Rondo Plus z przewietrzeniem jest wypróbowaną techniczno-budowlaną konstrukcją, która gwarantuje optymalne działanie warstwy ocieplającej. Źle dobrany przekrój i niestaranna budowa komina może w krótkim czasie doprowadzić do jego zniszczenia.

Nowoczesna trójwarstwowa budowa

rondo plusRura ceramiczna (1) – odporna na wysoką temperaturę oraz częste zmiany temperatur, kwasoodporna, o dużej gęstości oraz wytrzymałości.
Warstwa ocieplająca (2) – gwarantuje wysoką izolację cieplną komina. Klinowe nacięcia mat z wełny mineralnej ułatwiają montaż i zapewniają pełne przyleganie do rury ceramicznej.
Pustak z betonu lekkiego (3) – gwarantuje bezproblemowy i szybki montaż.

Dane techniczne komina Schiedel Rondo Plus

Aprobata Techniczna: AT -15-3085/98
Rodzaje paliw: gaz ziemny, olej opałowy, węgiel, drewno, inne paliwa stałe.
Zakres temperatur od 40°C do 5000°C.
Zakres średnic: od 12 cm do 60 cm.
Trójwarstwowa konstrukcja: rura z ceramiki szamotowej, wełna mineralna, pustak z betonu lekkiego (nadaje się do otynkowania).
Wyposażenie podstawowe: kit kwasoodporny, drzwiczki rewizyjne, kratka nawiewna, płyta czołowa, stożek komina, pierścień centrujący, kształtka ścieku kondensatu, rura ceramiczna 33 cm.
Wysokość przyłączeń: drzwiczki rewizyjne – 49 cm, przyłącza spalin – 116 cm lub o „n x 33 cm” powyżej poziomu posadowienia zbiornika kondensatu.
Wykończenie czapy: omurowanie, tylk, łupki lub blacha.
Temperatury przy pożarze sadzy wewnątrz komina: tw=1000°C, tz<160°C.
Temperatury przy wysokiej temperaturze spalin: tw=500°C, tz<100°C. Przy pożarze przez 90 min. zapewniona jest stabilność i nieprzedostanie się pożaru przez komin na inne piętra.


Opublikowano

w