Stacje pogody i termometry – które najlepiej wybrać?

Zmiany pogody potrafią być naprawdę nieprzewidywalne. Uporczywe upały, susze lub gwałtowne opady deszczu potrafią nieraz pokrzyżować plany na weekend. Nie mówiąc już o tym, że nigdy nie wiadomo, jak się właściwie ubrać. Skąd czerpać wiarygodne informacje? Przydatnym sprzętem może okazać się stacja pogody. Jak właściwie działa takie urządzenie i jaki model kupić? Zobacz praktyczny poradnik!

Stacja pogody – co to jest?

stacja pogodowaMianem stacji pogody określa się aparaturę służącą do pomiaru aktualnych warunków atmosferycznych. Taki sprzęt łączy w sobie funkcje termometru, barometru, higrometru, a często również zegarka, kalendarza i budzika. Dzięki systemowi czujników dokładnie sprawdza temperaturę, wilgotność, ciśnienie atmosferyczne za oknem. Wszystkie istotne informacje można wyczytać na wyświetlaczu, bez potrzeby wychodzenia z domu. Każda stacja składa się z jednostki wewnętrznej, czyli ekranu na którym widać wszystkie dane oraz jednostki zewnętrznej, czyli czujników znajdujących się na świeżym powietrzu.

Stacje pogody różnią się od siebie funkcjami, sposobem pokazywania danych, a także dokładnością wykonywanych pomiarów. Ze wszystkich dostępnych modeli wybraliśmy kilka sprawdzonych urządzeń, które są szczególnie godne uwagi.

Stacja pogody – polecane modele

Wybierając specjalną stację pogody, na pewno chcesz mieć bardziej precyzyjne dane niż te pochodzące z telewizji lub w aplikacji na smartfonie. Jaki model kupić, żeby dane były wiarygodne? Oto przegląd najlepszych propozycji!

Stacja pogody TECHNISAT iMeteo P1 – nowoczesny model dla wymagających. Mierzy wszystkie parametry, korzystając z czujnika o zasięgu 60 metrów. Podświetlany, kolorowy wyświetlacz ma wymiary 6 cm na 9 cm. Dzięki funkcji projektora dane można wyświetlać także na ścianie! Stacja zarejestruje każdą temperaturę w zakresie od -30 do +70 stopni. Dzięki temu sprawdzi się w każdych warunkach, nie tylko w naszej strefie klimatycznej.

Stacja pogody HAMA Color Edge – ciekawy sprzęt oferujący efektowną oprawę wizualną. Wskazywanie prognozy pogody odbywa się za pomocą czterech symboli graficznych pokazujących: słoneczną aurę, lekkie zachmurzenie, duże zachmurzenie lub deszcz. Oprócz tego urządzenie wyświetla także fazy księżyca oraz dokładny czas rejestrowany za pomocą radiowego wskaźnika DCF z automatyczną synchronizacją. Do działania używa trzech baterii AAA.

Stacja pogody TECHNISAT iMeteo 2CE – to, dla odmiany wariant, z wyświetlaczem monochromatycznym. Precyzyjnie pokazuje wszelkie parametry zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniu. Pełni też funkcję zegarka, budzika i kalendarza.

Stacja pogodowa HAMA Color – czwarta propozycja to znów rozbudowany model z dużym, kolorowym wyświetlaczem. Tutaj prognoza pogody pokazana jest za pomocą siedmiu różnym ikonek. Prezentuje także wskaźnik komfortu cieplnego w trzystopniowej skali. Może spoczywać na płaskiej powierzchni lub być powieszona na ścianie.

Stacja pogodowa HAMA EWS Intro – na koniec propozycja dla tych, którzy pragną kupić stację pogody za mniej niż 100 zł. HAMA EWS Intro mieści się w tym budżecie, a przy tym oferuje dokładne pomiary wszystkich istotnych parametrów jak temperatura, wilgotność oraz opady. Jeśli kolorowy wyświetlacz nie jest dla ciebie najważniejszy, warto rozważyć ten model – na pewno cię nie zawiedzie!

Nie masz pewności, który ze wskazanych sprzętów najlepiej wpisuje się w twojej potrzeby? Zobacz w takim razie inne stacje pogody w sklepie MediaMarkt. Sprawdź nie tylko parametry, ale również recenzje użytkowników – to wartościowa podpowiedź przy zakupie najbardziej odpowiedniego modelu!

Artykuł zewnętrzny


Opublikowano

w