Technologia kanadyjska

kanadyjskiKanadyjska technologia szkieletu stalowego posiada wszystkie pozytywne cechy ciepłych domów drewnianych jednocześnie eliminując wady drewna takie jak brak odporności na wilgoć i biodegradację oraz łatwopalność.

Dzięki zastosowaniu krajowych surowców dostosowaliśmy nasze konstrukcje do polskich warunków, norm i wymagań klientów.

Przykładowe uwarstwienie ściany zewnętrznej

(w kolejności od wewnątrz)
sciana1. Płyta gipsowo-kartonowa
2. Paroizolacja -folia nie przepuszczająca
3. Dystans -profil stalowy typ „OMEGA”
4. Słupek nośny -profil stalowy typ „C”
5. Izolacja termiczna -wełna mineralna
6. Usztywnienie -płyta OSB3
7. Wiatroizolacja -folia paroprzepuszczalna
8. Izolacja termiczna -Styropian ryflowany
9. Listwa startowa (z otworami odprowadzającymi)
10 i 11 System tynku strukturalnego

PRZENIKALNOŚĆ CIEPLNA

Z powyższych wyliczeń wynika ,że konstrukcja domu znajdująca się w przegrodzie 4-5 ma zawsze dodatnia temperaturę pomimo zakładanej temperatury zewnętrznej -10 st.C. Nie jest to bez znaczenia dla skraplającej się pary wodnej poniżej punktu rosy jak i przemarzania ścian. Dla pełnego bilansu cieplnego domu należy uwzględnić jeszcze straty cieplne na oknach, drzwiach zewnętrznych ,opór cieplny posadzki i stropu oraz wentylacji.

PROFILE STALOWE

Do produkcji domów używamy między innymi cienkościennych profili stalowych GCB Centrostal takich jak profil „U”, „C”, „UD”, „Z”, „ZW”, „OM” i innych. Z tych profili powstają ściany ,elementy dachowe , podporowe oraz wiele innych.

Zanim się wprowadzisz … (trzy kroki)

Krok 1

… jeśli masz już działkę należy najpierw wybrać dom. Na kartce papieru sprecyzuj swoje potrzeby np. ile potrzebujesz pomieszczeń, czy wystarczy Tobie jedna łazienka, czy kuchnia ma być połączona z jadalnią, czy będziesz używał prysznica czy wanny, czy auto przechowujesz w garażu, itp. Następnie policz jaka powierzchnia domu będzie Tobie niezbędna np.: dzieci 3 x 18 m2, babcia z dziadkiem 24 m2, pokój wypoczynkowy 25 m2, duża łazienka 12 m2, przestronna kuchnia z aneksem 28 m2, korytarz w którym swobodnie umieścisz swoją ulubioną szafę 18 m2, garaż 23 m2, pracownia (pokój do pracy) 15 m2, razem prawie 230 m2.

Krok 2

… drugim krokiem jest wybór architektury. Tylko od Ciebie zależy czy Twój dom ma być piękny i okazały czy raczej prosty ale za to większy. Masz do wyboru projekty serii LUX lub ECONOMIC

Krok 3

… jeśli już wybrałeś to dopasuj rzut pięter do swoich potrzeb a następnie zgłoś się do nas. My dalej za Ciebie pozałatwiamy wszystkie sprawy związane z pozwoleniem na budowę i samą budową. Tobie zostanie się tylko wprowadzić. Pamiętaj – jeśli to konieczne – dla Ciebie poprzestawiamy wszystkie ściany, aby dom spełniał w 100% Twoje oczekiwania.


Opublikowano

w

Tagi: