baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Telewizja dozorowa – pierwszy krok do bezpieczeństwa

Telewizja dozorowa – czym jest, do czego służy oraz z czego się składa?

cctvTelewizja dozorowa, nazywana również CCTV jest coraz bardzo popularnym i skutecznym sposobem na zabezpieczenie i kontrolę naszych firm, sklepów, szkół, domów lub instytucji. Jej podstawowe zalety takie jak dyskretny dozór, prewencja i wygodne użytkowanie powodują spore zainteresowanie tym rozwiązaniem.

Najprostszy układ telewizji dozorowej składa się z podstawowych urządzeń służących do:

  • Przetworzenia informacji świetlnej na sygnał elektryczny – są to kamery telewizyjne, wyposażone w układ optyczny (obiektyw) oraz wstępnej obróbki sygnału wizyjnego.
  • Transmisji sygnału, są to wszelkiego rodzaju sprzęty zapewniające przesył informacji w formacie elektronicznym oraz późniejsze odpowiednie jego sformatowanie. Są to np. dzielniki obrazu, multipleksery, urządzenia do transmisji radiowej lub komputerowej itd.
  • Przetworzenia sygnału na obraz odpowiedzialny jest ostatni element. Umożliwia on wizualizację lub/i rejestrację obrazów przechwyconych przez kamery. Takimi sprzętami są wszelkiego rodzaju monitory i rejestratory obrazu.

Tworzenie profesjonalnego systemu telewizji dozorowej CCTV:

Tworzenie systemu składa się z następujących czynności:

  1. Określenie pełnych wymagań, jakie powinna spełniać instalacja. Jest to najważniejsza część, ponieważ powinna być w niej zawarta charakterystyka pracy systemu, rodzaje kamer, jakość nagrywania itd. Należy tu zwrócić uwagę m.in. na porę dnia, w której będą nagrywały kamery.
  2. Projekt systemu dostosowany w 100% do potrzeb inwestora wykonany zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi normami
  3. Wybór sprzętu użytego w instalacji powinien być wysokiej jakości, aby był niezawodny, szczególnie w sytuacjach krytycznych, przed którymi telewizja dozorowa powinna nas zabezpieczać. Niezawodne i sprawdzone urządzenia znajdziemy przykładowo na stronie redux.net.pl.
  4. Ostatnim etapem jest jak najlepiej przeprowadzony montaż. Każdy element odpowiednio przygotowany i podłączony będzie spełniał swoje funkcje przez długi czas.

Reasumując, systemy telewizji CCTV w służą zazwyczaj do archiwizowania tego, co dzieje się w dozorowanym obiekcie. Współczesne system tego typu mogą jednak oferować znacznie więcej: od podglądu w czasie rzeczywistym, po współdziałanie z innymi rodzajami systemów technicznego zabezpieczenia.


Opublikowano

w

Tagi: