Twarda woda – jak z nią walczyć na co dzień?

twardawoda1Czy wiesz, że w większości polskich domów z kranu płynie twarda woda? Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że tak właśnie jest też w Twoim przypadku. Zobacz, co możesz zrobić, by walczyć z twardą wodą w domu!

Dzbanek filtrujący – sposób na zdrową wodę z kranu

Zdarza Ci się pić wodę prosto z kranu? Uważaj – nie jest to najlepsze dla Twojego zdrowia! Istnieje jednak szybki i prosty sposób na poprawę właściwości wody z kranu i jest nim zastosowanie dzbanka filtrującego. Znajdujący się w nim wkład filtrujący doskonale wychwytuje cząstki mechaniczne pochodzące z rur wodociągowych, chlor oraz właśnie twardy odczyn. W efekcie poprawiają się także walory smakowe i zapachowe wody – jej picie staje się zatem przyjemniejsze. Jeden wkład filtrujący wystarcza na około miesiąc – po upływie tego czasu należy go wymienić i można korzystać z dzbanka jak wcześniej.

Pamiętaj o odkamienianiu AGD!

twardawoda2Czy jesteś świadomy tego, że twarda woda może trwale uszkodzić domowe AGD? Po dłuższym kontakcie z nią na częściach konstrukcyjnych sprzętów pojawi się biały osad, który będzie wciąż narastać. Jeśli nie zauważysz tego i nie będziesz usuwać go systematycznie, doprowadzi to do poważnej w skutkach awarii.

Choć o negatywnym wpływie wody słyszy się najczęściej w kontekście dużego AGD – a szczególnie pralek, suszarek i zmywarek – problem ten w równym stopniu dotyka mniejszych urządzeń. Mowa tutaj chociażby o czajniku czy ekspresie do kawy. W tym przypadku sytuacja jest jednak poważniejsza – w końcu później spożywasz przygotowane w nich napoje. A wraz z nimi twardy osad, który może zmienić smak kawy czy herbaty. Pamiętaj więc o tym, by regularnie odkamieniać te urządzenia domowymi sposobami lub specjalnymi środkami. Zastanawiasz się nad tym, jak wybrać dobry i jednocześnie niedrogi odkamieniacz do ekspresu? Więcej informacji znajdziesz tutaj: Skuteczny odkamieniacz do ekspresu – poznaj opinie naszych klientów.

Specjalne filtry zmiękczające na krany – czy to się opłaca?

twardawoda3Istnieje jeszcze jeden sposób na walkę z twardą wodą w domu – a mianowicie instalacja specjalnych filtrów nakranowych do jej zmiękczania. Ich konstrukcja doskonale radzi sobie z wyłapywanie drobnych cząsteczek (np. zabrudzeń nagromadzonych podczas transportu wody wodociągami) oraz substancji odpowiadających za twardość wody. Jak wygląda ich instalacja? Wyglądem przypominają zakończenie wylewki – i tam też są montowane. Po prostu przykręcasz niewielkie akcesorium i od razu jest gotowe do działania.

Co ciekawe, takie rozwiązanie wydaje się być bardziej ekonomiczne niż korzystanie z dzbanków filtrujących. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na wyjątkową wydajność zmiękczających filtrów nakranowych, która może sięgać nawet do 4000 litrów przefiltrowanej wody, co przekłada się na nawet 12 miesięcy pracy bez konieczności wymiany. W tym czasie musiałbyś zużyć aż 12 filtrów dzbankowych – w ogólnym rozrachunku eksploatacja dokręcanych do kranu filtrów jest zatem bardziej korzystna dla Twojego portfela.


Opublikowano

w