W jaki sposób montować drzwi wejściowe?

drzwiDrzwi wejściowe bez wątpienia należą do zdecydowanie najistotniejszych elementów każdego domu. W każdej sytuacji musimy dbać o to, aby w miejscu w którym mieszkamy znajdowały się wyłącznie rzeczy tego typu odznaczające się zarówno wysoką jakością jak i dobrym wyglądem. Z drugiej jednak strony sam zakup nawet rzeczywiście dobrych drzwi to jeszcze nie wszystko; niezwykle ważną kwestią jest też odpowiedni ich montaż. Na szczęście jednak nie powinno to być zbyt trudne – potrzebna nam będzie jedynie odrobina chęci aby bez większych problemów mógł się tym zająć właściwie każdy z nas.

Jak wybrać odpowiednie drzwi?

Przed przystąpieniem do pracy powinniśmy rzecz jasna mieć pewność co do tego, że wybraliśmy dla siebie dobre drzwi. Obecnie Obecnie w salonie drzwi szczecin możemy spotkać możemy spotkać się z bogatym ich wyborem, zatem musimy tylko dokładnie określić swoje wymagania aby coś takiego nie musiało nam sprawiać żadnych dużych trudności. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że drzwi oferowane są przede wszystkim w różnych rozmiarach, przez co przed wybraniem się na zakupy powinniśmy dokładnie zmierzyć otwór, w którym zamierzamy je zamontować.

Montujemy drzwi

Pierwszym etapem jest założenie ościeżnicy w otworze drzwiowym. Później przy pomocy wiertarki wykonujemy w niej otwory montażowe, do których wkładamy przeznaczone do tego listwy rozporowe. Ościeżnicę wypełniamy pianką, obklejamy taśmą malarską i pozostawiamy na około godzinę. W tak przygotowanej ościeżnicy możemy wmontować zawiasy – często kupimy je od razu w zestawie razem z drzwiami. Jeżeli jednak ich nie posiadamy, to będziemy musieli upewnić się, że montujemy zawiasy pasujące do modelu naszych drzwi. Samo założenie drzwi nie jest już niczym trudnym – musimy po prostu upewnić się, że dobrze leżą one w zawiasach.


Opublikowano

w

Tagi: