Wybieramy nowoczesne drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego

Drzwi zewnętrzne w dużej mierze stanowią o standardzie domu i mieszkania. To one świadczą o estetyce, zapewniają funkcjonalność i przede wszystkim bezpieczeństwo. Wybór różnego rodzaju rozwiązań nie może pozostawać kwestią przypadku, gdyż jest to tak samo ważne zarówno w blokach, jak i budynkach jednorodzinnych. Jakie drzwi zewnętrzne zdadzą egzamin w domu jednorodzinnym? Co powinno decydować o wyborze konkretnego rozwiązania? Zastanówmy się nad tym w dalszej części naszego tekstu.

Materiał wykonania drzwi

stolarz

Zarówno budowa jak i remont domu to naprawdę swoje wezwania. Często sprawy te dotyczą nie tylko zmiany koloru ścian, renowacji podłogi przy wymiany okien, czy też w ogóle stworzenia nowej aranżacji, ale niekiedy borykamy się z wyborem drzwi zewnętrznych. Na to, na co Musimy zwrócić uwagę już na samym początku, to materiał wykonania. Warto wiedzieć o tym, że z pomocą na tym etapie może przyjść stolarz drzwi. Jeżeli zdecydujemy się na indywidualne projekt i drzwi wykonywane na wymiar, stolarz drzwi z pewnością pomoże nam wybrać odpowiedni materiał na wykonanie zabezpieczenia wejścia do naszego domu, jak i doradzi nam w konkretnym projekcie. Stolarz drzwi to osoba, która doskonale będzie wiedziała, jakie rozwiązanie okaże się optymalne w naszym domu. Najczęściej drzwi na zamówienie wykonywane są z drewna sosnowego i świerkowego, aczkolwiek stolarz drzwi może doradzić nam także wykorzystanie buku lub dębu. w wersji antywłamaniowej drewno łączone jest również z blachą stalową, która znacznie wzmacnia konstrukcję. Jeżeli zależy nam na obniżeniu kosztów, możemy zdecydować się na drzwi z płyt drewnopodobnych. Warto wiedzieć jednak o tym, że drzwi zewnętrzne drewniane cechuje ponadczasowe piękno, wysoka izolacyjność cieplna i akustyczna, dlatego powinniśmy się nastawić na to, że stolarz drzwi właśnie takie rozwiązanie nam zaleci. Musimy jednak pamiętać o tym, że tego typu rozwiązania będzie wymagało od nas stałej konserwacji, gdyż drewno bywa podatne na działanie czynników atmosferycznych. Ponadto warto mieć świadomość również tego, że drzwi zewnętrzne wykonywane na zamówienie będą dość sporym wydatkiem, aczkolwiek doskonałą inwestycją.

Alternatywę dla drzwi drewnianych stanowią drzwi wykonane z profili wzmacnianych z rdzeniem z blachy stalowej ocynkowanej lub aluminium. Ich wnętrze pozostaje wypełnione pianką poliuretanową, a warstwa wierzchnia pozostaje wykończona bardzo często za pomocą specjalnej okleiny. oznacza to, że drzwi zewnętrzne z PVC będą zdecydowanie tańsze od drewnianych, ale pozostają również wytrzymałe.

Włókno szklane łączy w sobie cechy modeli drzwi drewnianych i tych wykonywanych z PVC. Świetnie będą one utrzymywały ciepło i również zadbają o izolację akustyczną. Pozostają odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie warunków atmosferycznych. Nie wymagają regularnej konserwacji, a stanowią jednocześnie doskonałą imitację drewna. Musimy się jednak liczyć z tym, że tego typu rozwiązanie będzie naprawdę dość drogie.

Z kolei drzwi aluminiowe pozostają wykonane z wielokomorowych profili, które ociepla się na różne sposoby: styropianem, wełną mineralną, pianką poliuretanową oraz poliamidem. Są co prawda sztywne, ale pozostają mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż na przykład drzwi z włókna szklanego. Wyróżniają się jednak dobrą izolacyjnością akustyczną i odpornością na warunki pogodowe. Nie możemy jednak liczyć na wysoką estetykę tych skrzydeł, podobnie jak w przypadku drzwi PVC.

Warto wspomnieć również o tym, że możemy zdecydować się na drzwi wykonane ze stali ocynkowanej. Konstrukcja sprawia, że pozostają doskonałą ochroną antywłamaniową, a ich niewątpliwą zaletą jest również cena. Możemy zdecydować się na wersję wzmacniana prętami ze stali hartowanej, w która będzie naprawdę trudna do stosowania przez złodzieja. Musimy jednak wiedzieć o tym, że są one bardzo ciężkie. Ponadto drzwi stalowe mogą być wykończone specjalną okładziną lub folią PVC.

Podsumowanie

Wybór drzwi zewnętrznych z pewnością nie jest zadaniem łatwym. Jeżeli zależy nam na podkreśleniu charakteru naszego domostwa i szczególnie cenimy sobie walory estetyczne, z pomocą może przyjść nam stolarz drzwi. Niewątpliwie indywidualny projekt i zlecenie wykonane na wymiar będą doskonałym rozwiązaniem, w które warto zainwestować.

Materiał zewnętrzny


Opublikowano

w

Tagi: