Wiertła diamentowe – podstawowe informacje

Wiertła diamentowe uznawane są za jedne z najlepszych. Co warto o nich wiedzieć? Jakie zastosowanie mają wiertła diamentowe? Podstawowe informacje prezentujemy poniżej.

Wiertła diamentowe – co to takiego?

wiertła diamentoweRANazwa wierteł diamentowych nie jest przypadkowa, ponieważ ich głowica faktycznie wykonana jest z diamentu syntetycznego, dzięki czemu mamy do czynienia z bardzo dobrym produktem. Cechuje je wysoka odporność na ścieranie i twardość, dzięki czemu mają bardzo szerokie zastosowanie w obróbce bardzo twardych, jak i bardzo delikatnych materiałów.

Na rynku można spotkać różne wiertła diamentowe. Niektóre z nich nie różnią się swoim wyglądem od typowych wierteł, inne, takie jak wiertła koronowe mają końcówkę roboczą w kształcie rury.

Zastosowanie wierteł diamentowych

Z uwagi na bardzo dobre właściwości wiertła diamentowe znakomicie sprawdzają się do obróbki w gresie, jak i szkle, w szczególności polecane są jako te odpowiednie do szkła hartowanego. To jednak nie wszystko, ponieważ mamy do czynienia z rozwiązaniem, które nadaje się do obróbki w glazurze ceramicznej. Kolejnym zastosowaniem wierteł diamentowych jest wiercenie w betonie, czy w kamieniu, w tym na przykład w granicie, piaskowcu, czy innych kamieniach. Innym zastosowaniem wierteł diamentowych jest wiercenie w metalu, w tym również do stali.

Nie ma surowca, z którym wiertła diamentowe by sobie nie poradziły, dlatego znajdują szerokie zastosowanie w wielu różnych branżach. Na pewno ich obecność ułatwia pracę budowlańcom, ponieważ doskonale sprawdzają się na placach budowy. Z ich pomocą szybko można wykonać otwory w stropach, ścianach, fundamentach, czy schodach. To jednak nie wszystko, ponieważ wiertła diamentowe sprawdzają się również w przemyśle kamieniarskim, czy w wielu innych segmentach, gdzie w grę wchodzi obróbka różnego typu surowców.

Wiertła diamentowe – jak wybierać?

Aby wiertła diamentowe sprawdziły się w powierzonych im zadaniach, należy poświęcić trochę czasu na odpowiedni wybór. To, że warto kupować u sprawdzonych dystrybutorów, wiadomo nie od dziś. Jednak należy też mieć świadomość, że czekają na nas różne wiertła diamentowe, a ich wybór powinien opierać się na tym, co zamierzamy robić z ich wykorzystaniem.

Inne wiertła będą dedykowane do wiercenia w betonie, a jeszcze inne do wiercenia w metalu, czy szkle. Jeśli o tym będziemy pamiętali przy wyborze, to na pewno uda nam się wybrać odpowiednie wiertła, a to oznacza, że będą nam dobrze służyły w czasie pracy.

Artykuł powstał dzięki współpracy z firmą DIAMENT-BUD – wiercenie w betonie Kraków.


Opublikowano

w