Czym są horyzontalne przewierty sterowane?

przewiert sterowanyCzym są horyzontalne przewierty sterowane?

Horyzontalne przewierty sterowane to nowoczesna technologia, umożliwiająca bezwykopowy postęp prac. Pozwala na wykonywanie instalacji w miejscach, gdzie niemożliwe byłoby wykonanie otwartego wykopu pod kable. Przewierty sterowane wykorzystywane są między innymi na terenach zurbanizowanych, gdzie istniejąca zabudowa komplikuje przeprowadzenie tradycyjnych metod wykopu. Usługi firmy TelbesT doskonale sprawdzą się również w warunkach, gdy konieczne jest pokonanie różnego rodzaju przeszkód, takich jak wzniesienia, ruchliwe szosy oraz tory tramwajowe i kolejowe. Wykorzystanie przewiertów sterowanych jest bardzo pomocne, jest jednak ryzykowne w miejscach, gdzie występuje gęsta sieć kanalizacji, wodociągów oraz linii energetycznych i telekomunikacyjnych. Ich wykonanie powierzać należy wysokiej klasy specjalistom.

Technologia przewiertu sterowanego – dlaczego warto skorzystać z usług firmy Telbest?

Prowadzenie prac, przy użyciu przewiertu sterowanego, obejmuje trzy etapy. Podczas kroku pierwszego – wiercenia pilotażowego, w zaplanowanej osi rurociągu wykonuje się otwór wiertniczy. Przewiert wykonywany jest przez głowicę wiertniczą. Specjalne systemy nawigacji ułatwiają kontrolę lokalizacji oraz poprawę trajektorii, dzięki czemu przewiert sterowany cechuje się dużą precyzją. W kolejnym etapie prac, rozszerza się wykonany wcześniej otwór pilotażowy, by umożliwić instalację rury o planowanej średnicy. Ostatni krok stanowi montaż rurociągu oraz przywrócenie terenu, na którym odbywały się prace, do stanu pierwotnego. Wykonanie dokładnego przewiertu sterowanego nie należy do najłatwiejszych zadań i wymaga umiejętnego posługiwania się wiertnicami. Jeśli poszukujesz wykwalifikowanej firmy, która skutecznie zajmie się wykonaniem instalacji na Twoim terenie, to warto skorzystać z wieloletniego doświadczenia pracowników firmy TelbesT.

Dlaczego przewierty sterowane sprawdzają się o wiele lepiej niż tradycyjne metody?

Podczas budowania sieci podziemnych należy liczyć się z ryzykiem napotkania na projektowanej trasie wielu komplikacji. Jeśli natkniemy się na wały przeciwpowodziowe, cieki wodne czy tereny chronione, to w takich warunkach tradycyjne przekopywanie metodą odkrywkową zupełnie się nie sprawdzi. Przede wszystkim prace byłyby bardzo czasochłonne, ale także wiązałaby się z późniejszymi wysokimi kosztami, w celu odtworzenia stanu budowy przed rozpoczęciem wykopów. Istotną zaletę przewiertów sterowanych stanowi fakt, że nie niszczą one warstw gleby i nie wpływają negatywnie na środowisko. Dzięki temu mogą być wykonywane na terenach o wysokich walorach przyrodniczych i krajobrazowych. Wykorzystywanie sprawdzonych metod prowadzenia przewiertów sterowanych gwarantuje także wydajność robót i znacznie skrócony czas trwania prac. W ofercie firmy TelbesT znajduje się profesjonalny sprzęt amerykańskiej firmy Ditch Witch, który gwarantuje precyzyjny przewiert. Doświadczony zespół natomiast indywidualnie dostosuje technologię wiercenia do rodzaju i kategorii gruntu oraz wykona prace szybko i skutecznie.


Opublikowano

w