Wrota do twojej posesji

Za miano najważniejszej części ogrodzenia posiadłości niewątpliwie uchodzi brama. Fragment konstrukcji, przez który dostajemy się na podwórko, jest niejako jego wizytówką. Poza solidnym wyglądem powinien cechować się także wygodą użytkowania. Na jakie rozwiązanie w tym zakresie stawia się obecnie?

Bramy wjazdowe kiedyś, a współcześnie

architects cerezaWygląd naszych domów zwłaszcza na przestrzeni ostatnich trzech dekad przeszedł w Polsce niesamowite przeobrażenia. Zmiany te dotknęły także otoczenie budynków, czyli podwórka. Silne upodobania Polaków do ogradzania się nie zmieniły się jednak do dziś. Nie wnikając w samą zasadność tego rozwiązania, płoty stawiane dzisiaj mimo tego samego przeznaczenia, różnią się znacznie od tych budowanych w latach dziewięćdziesiątych.
Niezaprzeczalny wzrost zamożności polskiego społeczeństwa sprawił, że dziś nie trzeba być już krezusem, żeby pozwolić sobie na rozwiązanie, jakim są bramy automatyczne. Co do zasady dzielą się na bramy skrzydłowe (zwane też rozwieranymi) oraz na bramy przesuwne. Każde z tych rozwiązań sprawdzi się lepiej w określonych warunkach. Sterowane za pomocą pilota mogą być otwierane np. z samochodu, co jest niezwykle wygodną opcją w razie mniej korzystnych warunków atmosferycznych. Na ceny poszczególnych modeli wpływ ma typ zastosowanych podzespołów, takich jak np. siłowniki.

Zrób to sam lub wybierz gotowy wariant

Tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, ażeby samodzielnie zmontować sobie wymarzoną bramę wjazdową. Obecnie nie ma problemu ze znalezieniem wszystkich dostępnych elementów w jednym sklepie i wbrew pozorom nie chodzi tutaj o markety budowlane z dość ograniczonym asortymentem, tylko o sprzedawców oferujących najwyższej klasy siłowniki nice w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.
Na ten moment z pewnością nie brakuje sklepów mających w swojej ofercie wszystko, z czego składają się bramy automatyczne. Oczywiście można w nich zakupić nie tylko same siłowniki do bram. Warszawa nieprzypadkowo jest siedzibą takich firm. Wiele spośród nich oferuje ponadto fachowy serwis, czy też usługi montażowe. Niewygórowane stawki w połączeniu z przejrzystym cennikiem pozwalają klientom wiedzieć wcześniej, z jakimi kosztami muszą się liczyć w przypadku określonych rozwiązań.

Jeszcze nigdy dotąd bramy automatyczne nie były tak tanie, jak obecnie. Pod warunkiem, że konstrukcja będzie oparta na wysokiej jakości komponentach, bez trudu będzie w stanie posłużyć nam przez wiele lat. Pamiętajmy jedynie o tym, by nie oszczędzać na najważniejszych elementach konstrukcji takich jak siłowniki do bram.


Opublikowano

w