baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Wyposażenie każdego domowego warsztatu

W większości domów znajdziemy podstawowe sprzęty, które przydają się nam podczas drobnych usterek. Wszelkiego typu wkrętarki, młotki, poziomice czy też śrubokręty znajdują u nas zastosowanie niemal codziennie. Co jednak powinniśmy mieć, aby poczuć się jak złota rączka?

Porządek podstawą warsztatu

Jeśli nasze narzędzia są w rozgardiaszu, warto pomyśleć o zainwestowaniu w dedykowaną im skrzynkę lub gdy miejsce na to pozwala – na regał lub półkę. Dzięki temu w każdej chwili z łatwością odnajdziemy potrzebny nam sprzęt. Obecnie istnieje wiele rodzajów półek – od tych montowanych na ścianach, po mobilne z kółeczkami. Są one dużym ułatwieniem dla każdego majsterkowicza. Ścianki warsztatowe to dobre rozwiązanie dla zagospodarowania zarówno mniejszych, jak i większych przestrzeni.

Przy porządkowaniu małych elementów jak gwoździe, śrubki czy nakrętki, świetnym rozwiązaniem są organizery narzędziowe. Pomieścimy w nich potrzebne przybory: klucze, nasady, śrubokręty. Dzięki temu unikniemy bałaganu i znajdziemy potrzebne nam w danej chwili narzędzia. Rozwiązania te są szybkie i proste, do tego bardzo skuteczne.

Narzędzia elektryczne i ręczne

Urządzając warsztat warto rozważyć zakup dobrej wiertarki. Dobrze sprawdzają się te akumulatorowe – zyskujemy szeroki zakres ruchów i nie plączemy się między kablami, z drugiej jednak strony: musimy pamiętać o regularnym ładowaniu baterii.
Warto pamiętać też o mniejszych, ale bardzo ważnych narzędziach jak miary, poziomice czy suwmiarki. Zapewnią one precyzję oraz dokładność podczas działania.

Stawiaj na bezpieczeństwo

Nie ma znaczenia, jak dobrej jakości używać będziemy sprzętu, jeśli nie będziemy dbać o BHP. Stawanie na krzesłach, wspinanie się po płotach czy też chwytanie się wystających elementów niemal zawsze kończy się źle. Warto w tym momencie pomyśleć o profesjonalnym sprzęcie. Drabiny specjalne dostępne na stronie http://drabineo.pl/drabiny-aluminiowe-specjalne to rozwiązanie polecane przez wielu profesjonalistów. To kategoria drabin wielofunkcyjnych, stanowiących ułatwienie dla wszelkiego rodzaju prac. Konstrukcja drabin pozwala na mnogość rozwiązań konstrukcyjnych, dostosowanych do charakteru wykonywanej czynności. Ważnymi elementami dla naszego bezpieczeństwa są także dobrze dobrane spodnie, buty, kamizelka czy też rękawice. Pozwolą one uniknąć bolesnych otarć, zacięć lub innych urazów, których można doznać podczas pracy. Zarówno odzież ochronna, jak i apteczka pierwszej pomocy powinna być koniecznym elementem wyposażenia warsztatu. Bez względu na stopień czy też staż pracy i znajomości obchodzenia się z narzędziami – wypadki chodzą po ludziach i należy zachować ostrożność.


Opublikowano

w

Tagi: