Zakup mieszkania na wynajem

Wynajmowanie mieszkań to obecnie jeden z najlepszych sposobów na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Dysponując sumą oszczędności, która jest wystarczająca na zakup nieruchomości można śmiało inwestować w nowe mieszkanie. Z wynajmu można spokojnie zarobić 6-8% wartości zakupionej nieruchomości w skali roku, czyli tyle, ile nie zaoferuje nam żaden bank przy odłożeniu pieniędzy na lokatę. Jakie mieszkanie wybrać, by móc zarobić na nim najwięcej? Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze mieszkania?

Jak wybrać mieszkanie?

na wynajemAby mieszkanie można było łatwo wynająć, warto zakupić je w dobrej lokalizacji. Co to oznacza? Przede wszystkim nie może znajdować się zbyt daleko od centrum. Istotna też jest bliskość punktów handlowo – usługowych oraz przystanków autobusowych czy tramwajowych. Im bliżej, tym lepiej. Każdy chciałby przecież tracić jak najmniej czasu na stanie w korkach czy robienie codziennych zakupów.

Mieszkanie powinno znajdować się blisko centrum miasta, jeśli zależy nam na tym, by zamieszkiwali je studenci lub ludzie młodzi, którzy chętniej wychodzą do miasta. Chcąc wynająć mieszkanie rodzinie z dziećmi, lepiej jest poszukać takiego, które będzie dalej od ośrodków akademickich, najlepiej na przedmieściach. Młode rodziny cenią sobie spokój i ciszę, dlatego z myślą o takich klientach warto zakupić mieszkanie na przykład tu: www.osiedlenazdrowiu.pl. Ponadto młodzi rodzice są lepszymi płatnikami – płacą zazwyczaj na czas i pełną kwotę. W przypadku studentów bywa różnie.

Nowe czy używane?

Zdecydowanie lepiej jest kupić nowe mieszkanie. Można urządzić je zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Dobrze urządzone mieszkanie, z funkcjonalnymi pomieszczeniami można wynająć nawet za 10 – 20% wyższą cenę, dlatego warto zainwestować. Mieszkania z rynku wtórnego mogą też z czasem okazać się skarbonkami…

Mieszkanie na wynajem – jak urządzać?

Mieszkanie przeznaczone do wynajmu trzeba urządzić skromnie, wykorzystując średniej jakości materiały. Koniecznie należy urządzić kuchnię i łazienkę. W salonie można ustawić kanapę, a w sypialni średniej wielkości szafę i łóżko. Należy pozostawić nieco więcej miejsca w pokojach, ponieważ dużo osób, które wynajmują mieszkania posiada chociaż kilka sztuk mebli.