baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Zasady wykonania elewacji klinkierowej

Taka elewacja to bardzo ciekawe rozwiązanie. Jest nie tylko modna, ale przede wszystkim ładnie i oryginalnie wygląda.

dom elewacjeElewacja klinkierowa jest trwała pod warunkiem, że jest regularnie czyszczona i impregnowana. Jej wybudowanie nie jest trudne. Jednak istnieje kilka zasad, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę.

Zanim zaczniesz pracę

Zdecydowany jesteś na wykonanie elewacji z klinkieru. Zakupiłeś już nawet cegły, które są niezbędne do jej wykonania. Pamiętaj, aby przechowywać je w suchym i zadaszonym miejscu. Palet z cegłami nie wolno rozpakowywać aż do momentu, gdy będziesz z nich korzystać. Warto, zatem robić to na bieżąco, już podczas wykonywania elewacji.

Wykonywanie elewacji

Odpowiednia pora na wykonywanie elewacji to późna jesień albo wczesna wiosna. Klinkier należy murować lub kleić w temperaturze powyżej 5 stopni C. Jeśli zrobisz to, gdy będzie zdecydowanie zimniej, istnieje duże prawdopodobieństwo, że klej nie będzie trzymał i wszystko odpadnie. Podczas pracy pamiętaj, aby używać cegieł klinkierowych z kilku palet jednocześnie. W ten sposób wyrównasz ewentualne różnice w odcieniach. Co najlepiej używać do murowania cegieł? Najlepszym rozwiązaniem dla cegieł klinkierowych jest zaprawa murarska i fugi przeznaczone do klinkieru. Starannie muruj kolejne warstwy klinkieru. Dbaj o to, by nie brudzić elewacji. Usunięcie zaschniętego kleju może być niezwykle trudne do usunięcia. Dlatego też ewentualnie zabrudzenia, które powstaną najlepiej usunąć na bieżąco. Bez problemu zrobisz to na sucho lub z małą ilością wody. Możesz również użyć do tego celu specjalnie produkowanych środków czyszczących. Prac murarskich nie powinieneś również przeprowadzać w czasie deszczu. Do murowania, fugowania czy też czyszczenia elewacji klinkierowej nie stosuj ostrych narzędzi. Mogłyby, bowiem ją poniszczyć. To samo tyczy się kwasów nieorganicznych, których stosowanie jest zabronione!

Zabezpieczenie elewacji

Udało Ci się wybudować niemały fragment murów elewacji? Pamiętaj o ich zabezpieczeniu przed deszczem, wiatrem i nasłonecznieniem. W tym celu możesz zastosować folię.

Profesjonalne wykonanie

Odpowiednie przygotowanie elewacji z klinkieru wymaga zdecydowanie dużej cierpliwości, czasu i także umiejętności. Jeśli jednak wiesz, że to zadanie nie dla Ciebie, powierz to zadanie fachowcom z http://luksar.waw.pl/ Bez problemu przygotują elewację z klinkieru, o której marzyłeś. Firma specjalizuje się również w wykonywaniu dociepleń, termomodernizacji. Ponadto świadczy również usługi z zakresu murarskich, brukarskich, trudni się naprawą dachów czy też sprzedażą materiałów budowlanych.


Opublikowano

w

Tagi: