Zastosowanie zaawansowanych systemów izolacyjnych w budowie hal stalowych

Zastosowaniesystemów izolacyjnychBudowa hali magazynowej bardzo często wiąże się z koniecznością zastosowania zaawansowanych systemów izolacji. Tak zabezpieczona konstrukcja może z powodzeniem funkcjonować jako obiekt całoroczny, którego skuteczna warstwa ochronna utrzymuje optymalne warunki termiczne wewnątrz. Hale stalowe izolowane są dobrym rozwiązaniem dla wielu inwestorów, ponieważ bardzo dobrze nadają się do magazynowania wielu materiałów. Izolacja chroni je przed wilgocią oraz skrajnymi temperaturami, utrzymując ciepło zimą i zapobiegając przed nagrzewaniem w najbardziej upalne dni.

Wysokojakościowe materiały termoizolacyjne

Wykorzystanie odpowiednich materiałów do termoizolacji przyczynia się nie tylko do zabezpieczenia magazynowanych dóbr, ale też oszczędności na eksploatacji. Izolowana hala stalowa jest tańsza w utrzymaniu, niż konstrukcja pozbawiona takiego zabezpieczenia. Poza niższymi rachunkami, takie rozwiązanie zapewnia też optymalny stosunek ponoszonych kosztów do zysków z inwestycji. Obecnie możliwe jest bezpośrednie dostosowanie sposobu izolacji do rodzaju prowadzonej działalności. Nieco inne rozwiązania będą bowiem odpowiednie dla branży logistycznej, transportowej, produkcyjnej czy rolniczej. W przypadku każdego segmentu najlepiej postawić na indywidualnie zaprojektowane hale stalowe, które bazują na starannie dobranych elementach składowych. Tak przygotowana konstrukcja jest trwała i wytrzymała, a zarazem bazuje na technologiach izolacji zapewniających wysoką efektywność z punktu wiedzenia inwestora.

Najważniejsze rodzaje izolacji

Budowa hal magazynowych może się odbywać z wykorzystaniem wielu innowacyjnych rozwiązań w zakresie termoizolacji. Obecnie najczęściej stosuje się w tym celu piankę poliuretanową, systemy membranowe lub wełnę mineralną, zależnie od preferencji i potrzeb inwestora. Poszczególne materiały cechują się nieco innym współczynnikiem przenikania ciepła, skłonnością do nasiąkania wodą czy poziomem izolacji akustyczne. Odmienne parametry przekłada się na różnice w cenach, które wynikają również ze stopnia odporności warstw ochronnych na urazy mechaniczne, wytrzymałości na promieniowanie UV czy też palności materiału. Dobrym rozwiązaniem są ponadto solidne membrany z PCV, stanowiące mieszankę polimeru z plastyfikatorami oraz różnymi dodatkami wzmacniającymi strukturę. Taka izolacja doskonale sprawdza się np. w obszarze dachów.hurtownia ppoż

Izolacja płytami warstwowymi

Płyty warstwowe bardzo dobrze nadają się do wykonywania konstrukcji hal magazynowych ze stali, których rdzeń stanowi właśnie odpowiednia warstwa izolacji termicznej. Do produkcji okładzin płyty służą ocynkowane blachy stalowe, co zapewnia wysoką wytrzymałość antykorozyjną. Pokrycia stalowe da się też malować metodą hydrodynamiczną, aby dodatkowo podnieść ich trwałość na uszkodzenia. Tak zabezpieczone hale magazynowe posiada w swojej ofercie firma GLOB-STAL, która zajmuje się również docieplaniem już istniejących konstrukcji oraz ich adaptacją do zmiennych potrzeb inwestorów. Rozwiązania w tym zakresie bardzo dobrze sprawdzają się nawet w najbardziej agresywnych środowiskach.

Technologia modułowa

Izolowane hale stalowe mogą być wznoszone z wykorzystaniem innowacyjnej technologii modułowej, co znacząco przyspiesza cały proces inwestycyjny poprzez użycie elementów prefabrykowanych. Ich produkcja odbywa się przy użyciu maszyn CNC, które gwarantują wysoką precyzję i powtarzalność, optymalne dopasowanie komponentów oraz duże bezpieczeństwo. Modułowa konstrukcja daje ogromne możliwości pod kątem dalszej rozbudowy hali, a także wymiany pojedynczych elementów w przypadku ich uszkodzenia. Konstrukcja nie wymaga całościowego rozbierania, dlatego usuwanie usterek czy adaptację można przeprowadzić bardzo szybko i ekonomiczne. Tak przygotowana hala magazynowa z powodzeniem nadaje się do przechowywania żywności, półproduktów, materiałów budowlanych czy nawet odczynników chemicznych. Izolacja sprawdzi się również w przypadku konstrukcji na potrzeby gospodarstw rolnych oraz branży farmaceutycznej i kosmetologicznej.


Opublikowano

w

Tagi: