Zlew granitowy – trwałość obliczona na wiele lat

Obecnie w wyposażeniu domu stawia się nie tylko na wygląd, ale też na funkcjonalność i trwałość, dlatego poszukuje się coraz więcej rozwiązań, które nastawione są przede wszystkim na to, aby służyły nam przez wiele lat.

Jednzlew granitą z takich możliwości jest zamontowanie w kuchni zlewozmywaka granitowego, które oprócz tego, że bardzo korzystnie wygląda, sprawia wrażenie wyjątkowo mocnego i trwałego. Kamienny design to nie tylko pozory, zlewozmywak granitowy jest naprawdę wytrzymały i odporny na uszkodzenia, a jeśli dodatkowo będzie się o niego dbało w odpowiedni sposób, będzie wyglądał na nowy przez wiele lat.

Zlewozmywaki granitowe wykonane są z piasku kwarcowego. Są odporne na wysokie temperatury, do 240 stopni, jednak nie warto wylewać tam rozgrzanego oleju czy stawiać na nim zdjętych z ognia garnków.

Zlewozmywaki granitowe charakteryzują się także niezwykłą trwałością koloru, nie ma ryzyka, że wyblaknie on po kilku latach użytkowania. Jest tez mocno odporny na wszelkie zarysowania, jednak najważniejszy jest umiar, nie ma potrzeby, aby testować tę wytrzymałość narażając go na uszkodzenia mechaniczne zrobione przez noże czy inne ostre narzędzia.

Wszystko ma jakieś wady

Największą wadą zlewów granitowych, a jakże,  jest ich wysoka cena. Uwzględniając jedna, że jakość i trwałość takiego zlewozmywaka jest też większa, więc warto wydać więcej, by móc cieszyć się zlewem granitowym o wiele dłużej, niż innego rodzaju zlewozmywakiem, który będzie trzeba wymienić zdecydowanie szybciej, niż zlewozmywak granitowy.

Niestety jest też właściwość materiału, który powoduje, że granit nie należą do najlżejszym materiałem. Należy pamiętać, żeby wzmocnić szafkę, na której chcemy zamontować zlewozmywak granitowy. Kupując szafki kuchenne warto wspomnieć wykonawcy o zamiarze montażu zlewu granitowego, dzięki czemu przygotuje on odpowiednio szafki do tego typu wyposażenia.

Jeśli poszukują Państwo zlewozmywaka, który będzie wytrzymały, trwały i będzie nam służył przez wiele lat, granit będzie doskonałym wyborem. Zaprojektowany został z myślą o tym, by przez długi czas pozostawał nienaruszony, dlatego będzie to dobra decyzja.


Opublikowano

w

Tagi: