Rodzaje kontenerów
Specjaliści wyróżniają kilka podstawowych rodzajów kontenerów: kontenery magazynowe, kontenery handlowe oraz kontenery biurowe. W niniejszym artykule w sposób dokładny omawiamy kontenery magazynowe oraz biurowe. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury.

Kontenery magazynowe – co to takiego?

kontenerKontenery magazynowe to typ urządzeń, które służą do magazynowania oraz przechowywania towarów i produktów bądź maszyn, urządzeń w celu zapewnienia im ochrony przed osobami z zewnątrz, na przykład na budowie. Tą nazwą określa się również nowe bądź używane kontenery morskie, jednak ściśle określone kontenery magazynowe odnoszą się do prostej wersji tych obiektów.

Kontenery magazynowe posiadają prawie identyczną budowę co kontenery morskie. Nie mają jednak certyfikatów, które dopuszczałyby je do transportu miejskiego. Kontenery magazynowe wyposażone są w drzwi, które mają jedną parę rygli zamykających. Dzięki temu szczegółowi można je właśnie rozpoznać. Kontenery magazynowe można również spotkać w mniejszych rozmiarach aniżeli standardowe 20-metrowe wersje. W niektórych przypadkach kontenery tego typu mogą posiadać specjalnie zaprojektowaną oraz zainstalowaną instalację elektryczną i oświetleniową wewnątrz, która w sposób znaczący ułatwia korzystanie z nich po zmroku.

Kontenery biurowe – najważniejsze informacje

Kontenery biurowe to coraz popularniejszy typ kontenerów, który wykorzystuje się na coraz szerszą skalę. Produkuje się je jako zunifikowane, samodzielne oraz samowystarczalne budynki modułowe. Niektórzy nazywają je również kontenerami socjalnymi oraz kontenerami budowlanymi. Bez względu na to, jakie jest ich przeznaczenie, zawsze zaopatrza się je w instalację grzewczą oraz instalację elektryczną. Gdy ustawi się je w miejscu docelowym, można je już eksploatować jako biurowa bądź zaplecze socjalne.

Zgodnie ze swoją nazwą, kontenery biurowe można wykorzystywać do tworzenia pomieszczeń biurowych lub wielu innych pomieszczeń. Większość producentów kontenerów biurowych tworzy je z materiałów bardzo dobrej jakości, dzięki czemu można je transportować wielokrotnie nawet w dalekie zakątki Polski. Kontenery biurowe pojawiają się w kilku wersjach wyposażenia oraz odmianach, dzięki czemu są dostosowane do potrzeb oraz oczekiwań klientów.