baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


3 wskazówki dla początkujących ogrodników

ogrodnikOgrodnictwo to zajęcie, które potrafi pochłonąć bez reszty. Posiadanie przydomowego ogrodu nierzadko skłania do zapełnienia go różnego rodzaju roślinnością czy stworzenia miejsca uprawy warzyw. Są również tacy pasjonaci ogrodnictwa, którzy pomimo mieszkania w bloku, nabywają ogródek działkowy pod miastem. Wyhodowane w nich kwiaty i warzywa sprawiają dużą radość, a dbanie o roślinność stało się pomysłem na interesujące hobby. Jeśli należysz do grona początkujących ogrodników – sprawdź nasze wskazówki, dzięki którym Twoje rośliny będą zawsze w doskonałej kondycji.

Po pierwsze – szklarnia przydomowa

Jeśli marzysz o uprawianiu przepysznych pomidorów, ogórków czy innych warzyw, przede wszystkim musisz pomyśleć o szklarni. To, na co warto zwrócić uwagę, to sposób jej wykonania. Ważne jest to, aby była trwała i odporna na działanie czynników zewnętrznych takich jak deszcz, wiatr czy zróżnicowana temperatura. Oprócz tego Twoje szklarnie przydomowe muszą być szczelne. Niektóre z nich występują w postaci przestronnych pomieszczeń zamykanych na drzwiczki. Są również szklarnie foliowe wyposażone w zamek błyskawiczny.

Niezależnie od tego, którą z nich wybierzesz, upewnij się, że Twoje uprawy będą przebywały w odpowiednich warunkach. Wybór rozmiaru szklarni powinien być dokładnie przemyślany. Nie może zależeć on wyłącznie od ilości przestrzeni, jaką dysponujesz. Na początek z pewnością wystarczą małe szklarnie ogrodowe, w których rozpoczniesz swoją pierwszą uprawę.

Po drugie – uporządkuj roślinność

W ogrodzie ważny jest porządek. Wszystkie zasiane przez Ciebie rośliny muszą mieć swoje miejsce. Do tego celu niesamowicie przydatne okażą się rozmaite akcesoria ogrodowe, które wprowadzą harmonię do Twoich upraw. Jeśli planujesz sadzenie różnych rodzajów kwiatów obok siebie, możesz użyć płotków oddzielających od siebie poszczególne grupy roślin. Jeśli decydujesz się na hodowlę kwiatów doniczkowych, warto zaopatrzyć się w stojaki z półkami, na których możesz je ustawić. Takie rozwiązanie ułatwi codzienną pielęgnację roślinek. Pozwala także na rozwijanie swojej pasji ogrodniczej osobom, które dysponują niewielką ilością miejsca, np. na balkonie.

Po trzecie – pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu

Podlewanie roślin to najważniejszy punkt ich pielęgnacji. Niezależnie od tego, czy uprawiasz warzywa, czy zajmujesz się kwiatami, roślinność musi być stale nawadniana. Wygodnym i bardzo ekonomicznym rozwiązaniem jest ustawienie w ogrodzie zbiornika na deszczówkę. Dzięki niemu woda do podlewania roślin zbierana jest samoczynnie, a duży rozmiar pojemnika pozwala nawodnić mnóstwo kwiatów i warzyw za jednym razem. Zbiornik umożliwi także wygodne nabieranie wody do konewki.

Rozwijaj swoją ogrodniczą pasję

Wyposażenie ogrodu w szklarnie i inne niezbędne gadżety sprawi, że Twoja pasja rozwinie się na dobre. Z czasem upraw z pewnością będzie przybywać, a Twoja kolekcja roślin będzie się stale powiększać. Febestore proponuje szklarnie ogrodowe w różnych rozmiarach. Oprócz tego możesz zaopatrzyć się w akcesoria, które będą pomocne przy pielęgnacji warzyw oraz kwiatów, znajdujących się w Twojej kolekcji.


Opublikowano

w