ABC wyboru rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne to rozwiązanie, które ma szereg korzystnych aspektów. Warto dowiedzieć się na jego temat nieco więcej, a także zapoznać się z informacjami, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu rolet montowanych na zewnątrz.

Rodzaje rolet

rolety zewnetrzneNajbardziej istotną kwestią podczas wyboru rolet zewnętrznych jest odpowiednie ich dopasowanie do swoich potrzeb. Wśród różnych rodzajów rolet zewnętrznych można przede wszystkim wyróżnić produkty natynkowe lub podtynkowe. W przypadku rolet natynkowych skrzynkę do której zwijana jest roleta instaluje się bezpośrednio we wnęce okiennej lub na murze. Dzięki takiej metodzie nie trzeba specjalnie przygotowywać nadproża, a same rolety można zamontować w dowolnie wybranym momencie.
W roletach podtynkowych skrzynka instalowana jest w specjalnie przygotowanej wnęce przed oknem. W przypadku takiego rozwiązania niezbędne jest odpowiednie przygotowanie nadproża.

Sposób zasilania

Podczas wyboru rolet zewnętrznych warto również zwrócić uwagę na taką kwestię jak sposób ich zasilania, który może być zróżnicowany. W sprzedaży można znaleźć zarówno rolety sterowane ręcznie, jak i elektrycznie. Roleta ze sterowaniem elektrycznym wyposażona jest w silnik elektryczny, którym bez większych problemów można sterować za pomocą pilota. Natomiast roleta sterowana ręcznie ma zwijacz z taśmą lub linką. Produkty ze sterowaniem elektrycznym z całą pewnością są wygodniejsze podczas użytkowania, jednak są one również droższe niż wyroby sterowane ręcznie.

Dodatkowe funkcje

Rolety zewnętrzne mogą być również wyposażone w dodatkowe funkcje, nad którymi warto się zastanowić. Szeroka oferta różnych modeli rolet zewnętrznych dostępna jest w firmie Surma. Oferowane produkty można znaleźć na stronie internetowej, która znajduje się pod adresem: SystemySurma.pl. Wśród najczęściej wybieranych funkcji dodatkowych w roletach zewnętrznych można wymienić ochronę przed włamaniem, a także ochronę przed różnego rodzaju insektami. W tym przypadku roleta będzie pełniła funkcję moskitiery, co jest niezwykle korzystnym rozwiązaniem.


Opublikowano

w

Tagi: