baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Beton towarowy

Rożne rodzaje betonu dają architektom duże pole do manewru. Jednak przeniesienie pomysłów ze szkiców architektonicznych na budowę wymaga od nas odpowiednio dobranej mieszanki betonu.

Różne rodzaje betonu

betonNa rynku dostępnych jest kilka opcji, jeżeli chodzi o wybór preferowanego przez nas betonu. Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym mieszankom tego budulca.

Jednym z popularniejszych rodzajów jest beton samo zagęszczalny. Ten rodzaj betonu charakteryzuje się niewielką wytrzymałością, jednak jego głównym atutem jest łatwość w jego rozrabianiu, oraz właściwa konsystencja. Stosuje się go głównie w wypadku wypełniania form czy zatapianiu zbrojeń.

Następnym rodzajem jest beton samopoziomujący. Głównie tego typu beton stosuje się do podkładów podłogowych. Charakteryzuje się on dużą płynnością i po stwardnieniu podkład ma bardzo gładką powierzchnię. Dzięki temu, ten rodzaj betonu po zaschnięciu nie wymaga zacierania.

Beton odporny na ścieranie wydaje się być kolejnym ciekawym materiałem. Stosuje się go głównie na podjazdach, nawierzchniach ogrodowych czy jako posadzki wewnątrz garaży. Składniki mieszanki komponuje się w zależności od tego jaki rodzaj ścierania nawierzchni będzie dominujący, a także pod kątem częstotliwości użytkowania.

Beton towarowy

Spośród wielu rodzajów betonu jeden wydaje się być szczególnie interesujący. Mowa tutaj o betonie towarowym. Jest to budulec powstały ze zmieszania kruszywa, wody, cementu a także dodatków uszlachetniających. Swoje doskonałe właściwości uzyskiwane są ze względu na wiązania wszystkich rodzajów składników. Do jego głównych atutów zaliczyć należy wysoką trwałość i plastyczność. Kolejną istotną kwestią jest cena, która ze względu na niskie nakłady potrafi być naprawdę atrakcyjna.

Beton towarowy jest dość szeroko stosowany w budownictwie, jednak ze szczególnym uwzględnieniem elementów konstrukcyjnych budynków. Może być ponadto z powodzeniem używany jako elementy nośne, które muszą się charakteryzować trwałością i solidnością.

Na rynku istnieje wiele firm oferujących sprzedaż betonu. Jednak jedna z nich wybija się na tle konkurencji, jest to firma Betor. Pracownicy firmy dysponują dużym doświadczeniem, a fachowa obsługa klienta pozwoli nam dokonać optymalnego wyboru budulca.


Opublikowano

w

Tagi: