Centrale klimatyzacyjne z wysokim odzyskiem ciepła, czyli jak oszczędzić stawiając na ergonomię?

W ciągu dnia spędzamy większość czasu w pomieszczeniach zamkniętych. Dlatego tak ważne jest, aby biurowce oraz nasze domy prywatne zapewniały nam maksimum komfortu. Optymalnie byłoby, gdyby można z pomocą jednego systemu uzyskać zarówno dobrą jakość powietrza jak optymalny komfort cieplny. No i nie bez znaczenia jest także koszt zarówno zakupu takiej instalacji, jak i jej późniejszej eksploatacji. Bo przecież nikt nie lubi płacić wysokich rachunków za ogrzewanie.

centrale klimatyzacyjneRozwiązaniem, które spełnia wszystkie powyższe wymagania, a dodatkowo jest jeszcze przyjazne dla środowiska, jest zastosowanie centrali wentylacyjnej z odzyskiem ciepła.

Za zastosowaniem tego typu urządzenia przemawiają także inne fakty. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Oszczędność energii i niski poziom hałasu

Dzięki takiej centrali odzyskujemy ciepło z wywiewanego powietrza i ogrzewamy nim budynek. A w ten sposób minimalizujemy koszt energii elektrycznej, która jest nam niezbędna do ogrzania powietrza wentylacyjnego. Warto wybierać centrale, której wentylatory pracują cicho, ponieważ znacznie podniesie to komfort przebywania w pomieszczeniach. To ważne z racji faktu, że w naszych biurach oraz domach spędzamy znaczną część życia. Centrala powinna być energooszczędna, by zoptymalizować koszty ogrzewania. Centrale VENTUS oferowane przez lidera branży HVAC firmę VTS są wysoce energooszczędne i pracują najciszej z produktów dostępnych na polskim rynku.

Ekonomiczna wydajność

Wydajność to parametr, który mówi nam, czy wymiana powietrza będzie na odpowiednim, stabilnym poziomie. Jest on stały i zależy w głównej mierze od tego, jak duże opory będą musiały pokonać wentylatory zamontowane w centrali, zarówno w niej samej, jak i we wszelkich kanałach wentylacyjnych. Zasadniczo im opory będą większe, tym mniej powietrza docelowo zostanie wtłoczone. Istotne jest, by wybierać urządzenia, dzięki którym niezbędna ilość powietrza zostanie dostarczona przy pomocy jak najmniejszego nakładu energii elektrycznej. Najlepiej by centrala wentylacyjna pracowała na nowoczesnych wentylatorach sterowanych elektronicznie.

Optymalna wielkość urządzenia

Centrala klimatyzacyjna musi być dokładnie dopasowana do kubatury budynku, w jakim zostanie zamontowana. Nie można zamontować ani centrali za małej, ani zbyt dużej. Problemem części producentów centrali wentylacyjnych jest fakt, że oferują swoim klientom mały wybór urządzeń i trudno je dopasować. Firma VTS ma w swoim asortymencie aż 16 różnych central do budynków o skrajnie różnej kubaturze. Tak więc niezależnie czy potrzebne jest urządzenie do domu, małego biura czy dużego biurowca specjaliści VTS dobiorą idealny produkt.

Intuicyjna automatyka

Nowoczesne metody sterowania centralami wentylacyjnymi mają ułatwiać nam życie i być oszczędne. Ergonomiczne urządzenie musi być proste w obsłudze. Jego użytkowanie nie może nastręczać problemów, powinno się to robić szybko oraz sprawnie. Aplikacje do zdalnego zarządzania centralą poprzez urządzenia mobilne oraz programatory tygodniowe muszą być doskonale dopasowane do szybkiego tempa współczesnego życia. Centrale VENTUS i w tej konkurencji biją innych na głowę, oferując urządzenia, których obsługa jest łatwa i w pełni intuicyjna.

Więc jeśli szukamy centrali optymalnej dla naszego budynku, wydajnej, energooszczędnej a przy tym prostej w obsłudze warto zapoznać się z propozycjami obecnej na rynkach całego świata firmy VTS.

Artykuł sponsorowany