baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Charakterystyka aluminium

Aluminium to najczęściej występujący metal w skorupie ziemskiej. Dzięki swoim właściwościom, znajduje szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, takich jak np.: lotnictwo, motoryzacja, budownictwo, produkcja opakowań czy przemysł chemiczny.

charakterystyka aluminiumAluminium to metal lekki, ciągliwy, plastyczny i niemagnetyczny. Jest bardzo dobrym przewodnikiem prądu, łatwo się utlenia, jest odporny matowienie i można poddawać go recyklingowi. Dzięki tym cechom oraz dużej dostępności tego surowca, aluminium jest obecnie materiałem bardzo cenionym, uznawanym za wszechstronny i wydajny.

Właściwości aluminium

Podstawowymi zaletami aluminium jest jego lekkość idąca w parze z dużą wytrzymałością. Dzięki tym cechom, montaż konstrukcji aluminiowych jest stosunkowo łatwy, nie obciążają one nadmiernie konstrukcji budynku, nie wyginają się i są odporne na pęknięcia. Miłośnikom ekologii na pewno nie umknie fakt, że aluminium można poddawać pełnemu recyklingowi. Dzięki temu, wyprodukowane z niego puszki i opakowania mogą zostać ponownie wykorzystane w przyszłości.

Aluminium jest także odporne na warunki atmosferyczne, nie niszczy się pod wpływem promieni UV i nie rdzewieje, właściwości te wykorzystywane są między innymi do produkcji farb antykorozyjnych.

Aluminium jako materiał na miarę XXI wieku

– Aluminium jest materiałem szczególnie popularnym w nowoczesnym budownictwie. Posiada bowiem wysoki współczynnik izolacji termicznej, nie przepuszcza wody, powietrza i jest wiatroszczelne. Co więcej, to materiał gładki nie przyciągający kurzu i piasku, dlatego łatwo utrzymać go w czystości – wyjaśnia pracownik firmy El-Decor.

Profile aluminiowe w budownictwie często są wykorzystywane do łączenia szkła, tworząc okna, fasady i witryny szklane, które pozwalają wznosić przeszklone drapacze chmur.

Przykładowe zastosowanie aluminium

  • budownictwo przemysłowe i mieszkalne,
  • przemysł samochodowy, stoczniowy i lotniczy,
  • produkcja kabli i przewodów,
  • produkcja puszek, opakowań i folii spożywczej,
  • produkcja turbin wiatrowych.


Opublikowano

w

Tagi: