baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Pergole tarasowe – jaki materiał jest najlepszy?

Wolnostojąca pergola tarasowa rzadko mieści się w przydomowych ogrodach. Właściciele domów jednorodzinnych znacznie częściej wybierają zamiast niej pergolę mocowaną do dachu lub ściany budynku. Jak wybrać rodzaj zadaszenia tarasu? Jakie typy pergoli dobrze sprawdzają się do użytku prywatnego?

1. Z czego może być wykonana pergola tarasowa?

2. Pergole tarasowe z tkaniny

Pergola tworzy idealną przestrzeń do wypoczynku na świeżym powietrzu. Dzięki niej tworzy się ochronę przed zbyt silnym słońcem oraz letnim, przelotnym deszczem. Pergola dodatkowo zapewnia nieco prywatności, gdyż częściowo osłania osoby wypoczywające na tarasie przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Jaka pergola ogrodowa sprawdza się najlepiej? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przed jej zakupem.

Z czego może być wykonana pergola tarasowa?

Pergole aluminiowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze względu na wytrzymałość konstrukcji. Aluminium po zabezpieczeniu farbą jest odporne na korozję i niekorzystne warunki atmosferyczne. Jednocześnie jest lekkie, dlatego nowoczesne pergole częściej opierają się na ramie z aluminium niż na konstrukcji z drewna. Pergole lamelowe z drewna ważą więcej, dlatego nie wszędzie można je bezpieczenie zamontować.

Pergole tarasowe mają płaski dach, który skutecznie chroni przed silnym słońcem. Dach blokuje promienie słoneczne, które padają na ziemię, gdy słońce znajduje się w zenicie. Dodatkowo płaskie zadaszenie efektywnie zatrzymuje krople deszczu. Domownicy mogą kontynuować grillowanie lub spotkanie na tarasie przy kawie, nawet gdy pogoda ulegnie chwilowemu pogorszeniu.

Zadaszenie pergoli może być również stworzone z zielonych roślin pnących. W tym przypadku powinno się jednak pamiętać, że zielony parasol nie chroni przed deszczem. Z tego względu jest mało funkcjonalny, gdy oczekuje się skutecznej ochrony przed opadami atmosferycznymi.

Pergole tarasowe z tkaniny

Pergole tarasowe z materiału są cenione ze względu na łatwość montażu i uniwersalność. Można założyć je w wielu miejscach, w tym na małych tarasach. Tkanina o właściwościach nieprzemakalnych chroni przed opadami i jednocześnie tworzy elegancką markizę. Zadaszenie wyposażone dodatkowo w sterowanie elektryczne rozwija się bez żadnego wysiłku w kilka minut. Dodatkowo pergola tego typu jest odporna na blaknięcie pod wpływem słońca. Po upływie kilku lat daszek pergoli nadal prezentuje się estetycznie i ma piękne, intensywne kolory. Tkanina łatwo dopasowuje się również do szerokości tarasu, gdyż można przycinać ją na różną długość i szerokość.


Opublikowano

w