baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Co musisz wiedzieć o fototapetach?

Fototapety Warszawa – BajeczneObrazy.pl

Fototapety to niekonwencjonalny sposób na ustrojenie i nadanie ścianom wyjątkowego wyglądu. Co musisz o nich wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zakup?

Fototapety dopiero od niedawna zyskują na popularności, jako że były uznawane za dodatek nie kojarzony ze stylem ani klasą. Jednak zostaje on coraz częściej rozpoznawany jako prosty sposób na upiększenie i indywidualizację wnętrza bez potrzeby jego malowania lub kupowania nowych mebli. Na dodatek fototapety na wymiar można dopasować do każdej powierzchni.

Wybierając fototapety na ścianę warto jest poszukać online, ponieważ można zobaczyć całe zasoby wybranego sklepu, zobaczyć wymiary, a na dodatek znaleźć sklep który znajduje się blisko i ma niskie ceny, np. fototapety warszawa. Jednak zobaczenie tapet w sklepie także ma swoje zalety. Tapety w zwykłym świetle mogą wyglądać inaczej niż na zdjęciu, a na dodatek możemy dostać pomoc doradcy.

Przy wyborze fototapet ważny jest także ich rodzaj. Na rynku bowiem dostępne są różne fototapety, dlatego warto wiedzieć, czym się charakteryzują i jakie będą najlepsze.

Fototapety lateksowe

Fototapety lateksowe są jednym z najpopularniejszych rodzajów tapet. Tworzy się je z gładkiego, satynowego materiału. Wierzchnia strona takiej fototapety lateksowej jest pokryta cienką warstwą lateksu, co wzmacnia fototapetę, umożliwia jej swobodne czyszczenie i chroni przed blaknięciem.

Fototapety foliowe

Jest to najtańszy rodzaj tapet. Fototapety foliowe to bowiem wydruk na folii samoprzylepnej. Takie fototapety należy przyklejać na idealnie gładkie powierzchnie, bo tylko wtedy prezentują się estetycznie. Ich jakość głównie zależy od wyboru folii i farby drukarskiej, dlatego warto zwracać uwagę na producenta.

Fototapety papierowe

Tapety papierowe niestety nie należą one do najtrwalszych. Podobnie jak fototapety foliowe powinny być przyklejane na idealnie gładkie powierzchnie oraz nie są zbyt reprezentacyjne.

Fototapety winylowe

Fototapety winylowe są trwałe, odporne na uszkodzenia i pęknięcia. Są grube, dlatego świetnie maskują niedoskonałości ściany na dodatek są odporne na wilgotność i temperatury. Fototapety winylowe można zmywać wodą, co jest ogromną zaletą, nie są one jednak najłatwiejsze w montażu.

Fototapety tekstylne

Ostatnie są fototapety tekstylne, których nośnikiem druku jest płótno, dlatego fototapety tekstylne są najdroższe. Są one jednak bardzo elegancko wyglądające i świetnie pasują w nowoczesnych przestrzeniach.


Opublikowano

w

Tagi: