baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Co przemawia za wyborem rekuperacji?

Kluczową kwestią w przypadku każdego domu jest stworzenie optymalnego mikroklimatu, co przekłada się na komfort, dobre samopoczucie i zdrowie domowników. Istotne jest to, aby pomieszczenie były dobrze wentylowane, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu termicznego, eliminując straty ciepła do minimum. Wszystko to przekłada się na mniejsze koszty ogrzewania, czyli na większe oszczędności. W przypadku rekuperacji można liczyć na filtrowanie powietrza i jego wymianę na świeże bez strat energii. Dom z rekuperacją jest sposobem na odzyskiwanie ciepła, możliwość aktywnego oczyszczania powietrza z chorobotwórczych drobnoustrojów. Lista korzyści jest bardzo długa, szczególnie jeśli chce się zredukować rachunki o aż kilkadziesiąt procent.

Czy warto zainwestować w rekuperację?

Wietrzenie pomieszczeń jest oczywiście skutecznym sposobem na wymienienie zużytego powietrza na świeże, ale jednocześnie trzeba liczyć się z dużymi stratami ciepła, co przekłada się na wzrost kosztów ogrzewania i brak komfortu termicznego. Świetnym rozwiązaniem jest rekuperacja, dzięki której można cieszyć się czystym, świeżym powietrzem przez całą dobę, niezależnie od pory roku i to przy zamkniętych oknach. Temperatura na zewnątrz może być skrajnie wysoka lub niska, ale w domowych wnętrzach będzie przyjemnie ciepło. Co więcej, latem powietrzne jest chłodzone, natomiast zimą ogrzewane – tak właśnie działa innowacyjny system rekuperacji. Co więcej, nawiewane powietrze jest wolne od problematycznych alergenów, szkodliwych substancji, zanieczyszczeń, drobinek kurzu. Panuje optymalny mikroklimat, poziom wilgotności jest utrzymywany na właściwym poziomie.

W przypadku rekuperacji wykorzystywane jest zużyte powietrze, z którego odzyskuje się ciepło. Nie trzeba martwić się tym, że będą znajdować się w nim przykre zapachy, roztocza, patogeny ani dwutlenek węgla. Nawiewane powietrze jest filtrowane, co stanowi skuteczną ochronę przed toksycznym smogiem. Wystarczy wybrać wysokiej klasy filtr, który jest w stanie zatrzymać ponad 90% pyłów zawieszonych. Na tym jednak nie koniec, kolejną zaletą jest możliwość jonizacji i oczyszczania powietrza. Raz wytworzone ciepło wykorzystuje się ponownie, co przekłada się na spore oszczędności na ogrzewaniu w skali roku. Nie trzeba przejmować się żadnymi uciążliwymi insektami w domu, chorobotwórczymi grzybami i nieprzyjemnymi zapachami. Więcej informacji na temat rekuperacji i związanych z tym korzyści można znaleźć na stronie remont.biz.pl. Znajdzisz tam również cenniki i całościowe kalkulacje kosztów.


Opublikowano

w