Czym jest dach prefabrykowany i jakie są jego zalety?

Dach prefabrykowany to pewna alternatywa dla tradycyjnej więźby dachowej. Jest coraz częściej wybierany nie tylko przez klientów indywidualnych. Poznaj zalety tego rozwiązania.

Czym jest dach prefabrykowany?

towerDach to jeden z najistotniejszych elementów całego obiektu. Nic dziwnego, że coraz częściej pojawiają się na rynku technologie pozwalające zapewnić większą trwałość dachu, ale również łatwość jego montażu. Dach prefabrykowany to jedno z rozwiązań zdobywające coraz to większą popularność. Jest alternatywą dla tradycyjnych konstrukcji ciesielskich. Przygotowuje się go w fabryce, a następnie gotowy element przewozi na miejsce montażu. Najczęściej dach prefabrykowany stosuje się w przypadku dwuspadowych lub wielospadowych konstrukcji, pozbawionych lukarn oraz wykuszy. Inwestorzy decydują się na ten wybór również na garażach i domach parterowych. nowoczesne budownictwo mieszkalne to główny odbiorca opisywanego dachu prefabrykowanego. Korzystają z tego rozwiązania zarówno inwestorzy prywatni, jak i firmy deweloperskie, czemu jednak nie można się dziwić.

Zalety dachów prefabrykowanych

Dach prefabrykowany jest wybierany ze względu na szereg zalet, jakie oferuje. Przede wszystkim koszt samej konstrukcji jest stosunkowo niewielki, porównując go do tradycyjnych dachów. To nie koniec, niewymagane jest tutaj wykorzystywanie żelbetowych stropów, a ponadto konstrukcja jest lekka, co przekłada się również na prosty i szybki montaż. Nie da się ukryć, że wiązary produkowane w fabryce wyróżniają się także jakością wykonania, a przy tym trwałością. Wpływa to oczywiście na długość eksploatacji oraz brak ewentualnych kłopotów z konstrukcją. Jedną z zalet jest także możliwość wykorzystania znacznie większej przestrzeni pod dachem, a to ze względu na brak ewentualnych słupów podtrzymujących. Co ciekawe, taka konstrukcja może mieć rozpiętość nawet do 30 metrów! Jeżeli decydujesz się na >dach prefabrykowany gotowedachy to firma, która z chęcią zajmie się jego przygotowaniem.


Opublikowano

w

Tagi: