baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Dekoracja wnętrza dzięki włącznikom światła

kontaktNieodłącznym elementem każdego pomieszczenia jest włącznik światła. Zdarza się że jest on źle dobrany i wtedy nie tylko nie pasuje do całości, ale wręcz przeszkadza. Jednak nie musi tak być. Mnogość modeli i wzorów oferowana na rynku pozwala na swobodne dobranie i dopasowanie włączników a nawet gniazdek pod kolor ścian i resztę wnętrza.

Materiał

Materiał z jakiego są wykonane włączniki światła może być rożny. Przeważnie są to tworzywa sztuczne, jednak użycie plastiku wcale nie musi decydować o słabych walorach estetycznych. Jakość będzie tutaj podstawowym czynnikiem, dlatego zwróćmy uwagę na to że włączniki wykonane z dobrego gatunku materiału zawsze będą wyglądać gustownie. Droższym rozwiązaniem proponowanym przez producentów są włączniki szklane. Być może warto w nie zainwestować jeśli mamy awangardowe lub nowatorskie wnętrze. Dobrą alternatywą będą także włączniki wykonane z metalu, choć ich cena jest wysoka. Oczywiście nie brak unikatowych włączników wykonanych z drewna czy nawet złota. Takie ekstrawaganckie dodatki to już kwestia gustu.

Kształt

Jeśli chodzi o kształty to stale dużą popularnością cieszą się klasyczne propozycje- okręgi i kwadraty, dobrym przykładem będzie tutaj seria berker b kwadrat. Co ciekawe mimo mimo małej ilości form, ze świeczką można szukać dwóch identycznych włączników. Rożnicę we wzornictwie widać w krawędziach ramek, a także w ich kształcie. Kształtów do wyboru jest bardzo dużo, poczynając na wklęsłych, przez płaskie a kończąc na wypukłych. Podobnie jest z przyciskami, których powierzchnia może mieć wiele wariantów i kształtów, choć tutaj również przeważa standardowe wzornictwo. Pewnego rodzaju ewenementem lub tez powrotem do przeszłości są włączniki w postaci małej przekładni pracujące na zasadzie góra- dół.

Kolor

W tej kwestii panuje pełna dowolność. Niemal każdy kolor jaki możemy sobie wyobrazić może pokrywać włączniki i gniazdka, choć niektóre barwy dostępne są tylko na indywidualne zamówienie. Samych wariantów kolorystycznych jest tak dużo że trudno zliczyć. Dość powiedzieć że sam klawisz może mieć inną barwę niż ramka i na odwrót, nie ma też znaczenia materiał z którego zostały wykonane, może być to zarówno metal i drewno czy tworzywo.

Podsumowanie

Jak widać możliwości dobrania włączników i gniazdek do pomieszczenia jest wiele. Najlepiej zwracać uwagę na konwencjonalny design oferowany np. przez Berker B kwadrat. Przy wyborze włączników warto kierować się dodatkami jakie znajdują się w pomieszczeniu, a także kolorystyką ścian. Tak wiele wariantów może prowadzić do tego, ze w końcu sami nie wiemy co wybrać. W przypadku wątpliwości pytajmy sprzedawcę lub doradcę w sklepie, który zna się na rzeczy i z pewnością pomoże w tej kwestii.

Ofertę na atrakcyjne wizualnie gniazdka i kontakty oferuje sklep Kontaktuj.pl.


Opublikowano

w

Tagi: