baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Efektowna ściana w salonie

ścianaMalowanie ścian jest czynnością z pozoru całkiem prostą, aczkolwiek wnosi bardzo wiele w kwestii ostatecznego odbioru wizualnego mieszkania. Wybór farb na rynku jest ogromny i nie wyróżnia ich tylko i wyłącznie kolor oraz producent, ale coraz częściej charakterystyczny skład, dzięki któremu niektóre z nich posiadają inne właściwości. Co więcej, wykończenie ścian nie zawsze wiąże się z koniecznością jej malowania, gdyż nowych technik jest coraz więcej.

Jak znacznie poprawić wygląd swoich ścian dzięki prostym modyfikacjom wykończeniowym?

Coraz częściej obok tradycyjnych farb stosuje się wiele innych materiałów w celu wykończenia ścian w mieszkaniu. Jeżeli lubimy towarzystwo naturalnych materiałów, to warto zdecydować się na drewno lub kamień. Oba te surowce występują w ogromnym bogactwie formy oraz gatunków, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Kamień może występować w postaci łupków lub w nieco bardziej egzotycznej formie, czyli onyksu. Z kolei drewno ma bardzo szeroki wachlarz form do wyboru – poczynając od okleiny drewnianej a kończąc na oryginalnych artystycznych mozaikach, które naturalnie będą nas kosztować najwięcej.

Drewno i kamień to nie jedyne opcje, jakie możemy użyć podczas wykończenia ścian. W salonie całkiem ciekawym pomysłem może być cegła – naturalna lub w postaci płytek klinkierowych. Jeżeli ktoś posiada zdrową cegłę z rozbiórki starych budynków, to z powodzeniem może ją wykorzystać właśnie w celu wykończenia ścian. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, w jakim stylu zostaną dobrane meble oraz inne dekoracyjne dodatki. W połączeniu zresztą wystroju pomieszczenia, cegła może nadać różne klimaty w salonie. Specjaliści sięgają również po beton oraz specjalny tynk wewnętrzny, który imituje betonowe płyty.

Jak powyżej pokazaliśmy, farby wewnętrzne nie są jedynym sposobem na piękne wykończenie ścian wewnętrznych. Coraz częściej podczas remontu lub wykańczania mieszkania, decydujemy się na wariacje związane z innym typem wykończenia, co zazwyczaj nadaje pomieszczeniu bardzo ciekawy styl. Nie warto się bać takich aranżacji, gdyż wypadają bardzo dobrze i nadają wnętrzom niepowtarzalny klimat.


Opublikowano

w

Tagi: