baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Firma brukarska – najważniejsze informacje

W życiu każdego faceta przychodzi taki moment, w którym postanawia zrobić coś na własną rękę, dlatego też idealnym pomysłem na to jest założenie własnej firmy, która zapewni nam i naszym najbliższym dostatnie życie.

floorJednak w dzisiejszych czasach, należy naprawdę poważnie zastanowić się, w jakiej branży możemy zarobić dobre pieniądze. Z pewnością dosyć duże pieniądze możemy zarobić w budownictwie, jednak jest to praca czasami bardzo ciężka i wymagająca odpowiedniej wiedzy. Mając odpowiednie doświadczenie możemy założyć np. firmę brukarską, która z pewnością utrzyma się na rynku, gdyż w dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej wykładają podwórka kostką brukową albo płytami chodnikowymi.

Posiadając własną firmę brukarską musimy na pewno dobrać odpowiednich ludzi, z którymi będziesz współpracował. Warto pomyśleć także o odpowiednim sprzęcie, bez którego układanie kostki brukowej się uda. Musisz pamiętać o zakupieniu odpowiedniej zagęszczarki do suchego betonu, a także do ubijania kostki, gdy będzie już ułożona. Bardzo dobrym rozwiązaniem byłby stół wodny do cięcia kostki brukowej i obrzeży, ponieważ coraz więcej ludzi zwraca uwagę na swój komfort podczas różnych prac budowlanych, a taki stół zapobiegać będzie kurzeniu się podczas cięcia materiału, dzięki specjalnej pompce i wężykowi, który będzie pobierał wodę ze zbiornika i podawał go na piłę tnącą.

Ważne jest także to, abyś zapoznał się z cenami, które oferują inne firmy, tak abyś mógł się dopasować do nich. Jest to bardzo ważny element, ponieważ wielu klientów będzie prosiło Cię o podanie ceny, za ułożenie metra kwadratowego kostki, a widząc, że inna firma wykonuje te usługi taniej, z pewnością pójdzie do konkurencji. Pamiętaj, jednak o tym, aby robić wyceny, tak byś nie ponosił strat. Dlatego możesz stosować różnego rodzaju sztuczki np. obniżyć cenę ułożenia obrzeży, ale za to podnieść nie dużo cenę za ułożenie kostki. Klient, widząc, że masz niższe ceny za niektóre usługi, nie zwróci uwagi na to, że już inne czynności w Twoim cenniku są droższe niż u konkurencji.

Wykonując dobrze swoją pracę, z pewnością zyskasz dobrą opinię, dlatego ważne jest to, abyś zawsze dotrzymywał słowa klientowi i starał się robić wszystko na czas.


Opublikowano

w

Tagi: