baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Nowoczesne rozwiązania w technice grzewczej

Każdy, kto buduje lub remontuje dom musi mieć świadomość jak ważne jest jego odpowiednie ogrzewanie. W naszym kraju sezon grzewczy trwa bowiem bardzo długo a temperatury potrafią spadać grubo poniżej zera. Warto więc zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami, które są nie tylko skuteczne, ale również bardzo ekonomiczne. Wśród tych, które dostępne są na naszym rynku na szczególną uwagę zasługują piece gazowe.

Dlaczego warto wybrać piec gazowy?

pies przy grzejniku

Utrzymanie właściwej temperatury w domu ma ogromne znaczenie. Z tego powodu wiele osób zastanawia się na jakie piece warto postawić, by zapewnić domownikom ciepło w miarę dobrej cenie. Najczęściej wybieramy obecnie piece gazowe kondensacyjne. Nie ma w tym nic dziwnego. Ogrzewanie domu gazem ma naprawdę sporo zalet, które warto znać.

Przede wszystkim posiadanie ogrzewania gazowego jest bardzo wygodne. Nowoczesne kotły CO nie wymagają bowiem praktycznie żadnej obsługi poza zaprogramowaniem odpowiednich parametrów. Co więcej, gaz jest paliwem, które jest w naszym kraju stosunkowo tanie, dzięki czemu wybór takiego rodzaju ogrzewania po prostu się opłaca. Co więcej, jeśli zdecydujemy się na kocioł kondensacyjny możemy liczyć na naprawdę dobre oddawanie ciepła a więc i proste utrzymanie odpowiedniej temperatury w mieszkaniu.

Kondensacja – co to takiego?

Kotły gazowe wykorzystując zjawisko kondensacji. Warto przybliżyć czymże ono jest.  To nic innego jak zjawisko fizyczne, które polega na skropleniu się pary wodnej w wodę pod wpływem niskiej temperatury. Właśnie tę zasadę wykorzystuje nowoczesny kocioł CO. W większości kotłów kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej co pozwala na odzyskanie znacznej części energii. Dzięki temu korzystanie z tej techniki grzewczej naprawdę się opłaca.

Kotły kondensacyjne – dobry wybór na lata

Wiemy już, że korzystanie z kotłów kondensacyjnych naprawdę się opłaca. Warto jednak mieć świadomość, że nie jest to jedyna ich zaleta. Są one również bezpieczne. W dzisiejszych czasach przeważająca część kotłów kondensacyjnych ma zamkniętą komorę spalania, co oznacza, że powietrze potrzebne do spalania nie jest pobierane z pomieszczenia, w którym znajduje się kocioł, ale specjalnym przewodem – z zewnątrz. Proces spalania jest zatem odizolowany od pomieszczenia, co eliminuje zagrożenie cofania się spalin. Warto również zauważyć, że dobranie odpowiedniej wielkości kotła w tym rodzaju ogrzewania jest bardzo proste.

Podsumowując, jeśli zastanawiamy się jaki rodzaj ogrzewania sprawdzi się  w naszym domu i zależy nam na tym by była to inwestycja, która pomoże nam ekonomicznie ogrzewać wnętrza a przy tym sprawdzi się przez długie lata warto przyjrzeć się gazowym piecom kondensacyjnym. Tym bardziej, że ich oferta jest obecnie bardzo szeroka i różnorodna. Każdy może więc znaleźć rozwiązanie, które będzie dopasowane do jego potrzeb, wielkości budynków czy posiadanego budżetu.


Opublikowano

w

Tagi: