Garderoba i jej wygląd

garderobaGarderoba to pomieszczenie które przeważnie nie gości w naszych domach, w większości przypadków ubrania trzymane są w szafach lub innych przystosowanych do tego meblach. Lecz jeśli myślimy o urządzeniu garderoby, najpierw musimy zdecydować gdzie miałaby ona się znajdować.

Chcąc stworzyć w domu garderobę najpierw trzeba podjąć decyzje w jakim miejscu ma się ona znajdować W małych mieszkaniach najczęściej garderoby znajdują swe miejsce we wnękach lub w przedpokojach. W niedużych mieszkaniach garderobę można strwożyć we wnęce lub wybranej części przedpokoju. Jeśli natomiast jesteśmy w posiadaniu dużego domu garderobę możemy stworzyć w miejscu które nie jest atrakcyjne dla przebywania ze względu np. na skosy na ścianach. Jeżeli decydujemy się na jedną garderobę dla wszystkich domowników, musimy pomyśleć o najłatwiejszej komunikacji.

Jeśli chcemy posiadać tylko pojedynczą garderobę trzeba umiejscowić jaw dogodnym komunikacyjnie miejscu. Warto też pomyśleć o dobrym zagospodarowaniu tej przestrzeni, aby była funkcjonalna przejrzysta i łatwo dostępna. Wygląd zewnętrzny garderoby może być zaaranżowany na dwa sposoby. Można ukryć jej umiejscowienie maskując drzwiami przesuwnymi lub wyeksponować jej istnienie montując atrakcyjne wizualnie drzwi. Planując garderobę warto zadbać aby posiadała dobrze dobrane oświetlenie a także aby zapewniona była odpowiednia wentylacja gdyż jest to ważnym aspektem tego pomieszczenia.

Do wieszania ubrań w garderobie najlepsze są drążki na których możemy powiesić wieszaki. Dobrym pomysłem jest zamontowanie dwóch drążków obok siebie.
Oprócz drążków i wieszaków przydatne są półki, na których możemy ułożyć bieliznę, pościel czy ręczniki, a także odzież sezonową.

garder
Ciekawy efekt uzyskacie stosując czerwoną mozaikę szklaną.