baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Gdzie i za jakie kwoty kupimy antyki?

Antyki głównie kojarzą nam się z wytwornością, przepychem, a także delikatną aurą tajemnicy. Za tę aurę co wytrwalsi są skłonni zapłacić tysiące złotych, byle tylko zaspokoić swoją pasję i z satysfakcją patrzeć na własnoręcznie urządzone mieszkanie w odpowiednim dla nich stylu. Według doniesień antykwariatów, kolekcjonerzy antyków przeżywają obecnie złoty okres, gdyż ceny takich przedmiotów znacząco spadły. O ile? Odpowiedź znajdą Państwo w reszcie artykułu.

old radio Czy antyki rzeczywiście są tyle warte?

Wartością antyków poza wybitnymi zaletami wizualnymi i artystycznym kunsztem, jest z pewnością ich wiek, historia oraz unikalny klimat, który każdorazowo wprowadzają do pomieszczenia, w którym się znajdują. Bogate zdobienia sprawiają, że antyki stanowczo wyróżniają się na tle masowo produkowanych i identycznie wyglądających „Ikei”. Nierzadko historia takich przedmiotów jest czymś, co ciekawi koneserów. Wbrew pozorom, antyki często wchodzą w posiadanie konkretnych osób właśnie ze względu konkretnych wydarzeń, czy miejsc, w których dany przedmiot się znajdował.

Najczęściej jednak decyzje o zakupie antyku podejmuje się pod wpływem wrażenia wizualnego, jakie dany przedmiot na nas robi. Jednak nie tylko ich wygląd, ale także dokładność stworzenia oraz ich trwałość, która jest wielokrotnie wyższa od współczesnych mebli, są jednym z głównych powodów, dla których są one przekładane ponad współczesne, minimalistyczne konstrukcje. Idealne dopasowanie do naszego pokoju może sprawić, że przyszły właściciel jest w stanie wydać naprawdę pokaźne sumy. Jednak czy naprawdę są to tak niewyobrażalne koszta, które ponieść mogą jedynie nieliczni? Niekoniecznie. Jak wskazują antykwariaty oraz właściciele giełd antyków, ceny tych przedmiotów w naszym kraju drastycznie spadły w stosunku do ubiegłych lat. I to o nawet pięciokrotność, czego dowodem jest spadek cen dziewiętnastowiecznych sekreter z ok. dwudziestu do czterech, pięciu tysięcy złotych. Wszystko wskazuje na to, że taka sytuacja utrzyma się jeszcze przez jakiś czas w naszym kraju, co wywołuje bardzo sprzyjające warunki dla wszystkich kolekcjonerów tego typu dóbr.

To wszystko sprawia, że antykwariat wydaje się obecnie bardzo ciekawą opcją, jeżeli chodzi o oryginalne urządzanie naszych mieszkań. Stare meble niewątpliwie mają w sobie „to coś” więc to w sumie nie dziwne, że coraz więcej osób zaczyna się interesować tego typu ofertami. Jeżeli nie jest nam straszna renowacja mebli, a wyjątkowy wygląd jest tym, czego poszukujemy w naszych aranżacjach, to antyki zdecydowanie są rozwiązaniem, które w pełni usatysfakcjonuje każdego.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem oferującym antyki – Antykikoneser.pl.


Opublikowano

w

Tagi: