Jak skutecznie osuszyć mieszkanie?

Osuszanie mieszkań i innych rodzajów nieruchomości po awariach wodno-kanalizacyjnych czy zalaniach nie jest łatwym zadaniem. Działania te pozwalają jednak skutecznie usunąć nadmiar wilgoci i przywrócić budynek do stanu pierwotnego. Do przeprowadzenia prac związanych z osuszaniem mieszkań po zalaniu konieczne jest wykorzystanie wysokiej jakości profesjonalnego sprzętu. Jednym z rozwiązań jest wynajem osuszaczy. Co warto wiedzieć o osuszaniu ścian i nie tylko? Podpowiadamy.

Osuszanie ścian i nie tylko – co warto wiedzieć?

dryerDecydując się na osuszanie ścian i osuszanie podposadzkowe po zalaniu w pierwszej kolejności należy ustalić poziom zawilgocenia nieruchomości. Uzyskanie tych informacji jest niezbędne w celu dobrania odpowiedniego rozwiązania i technologii – tylko tak będzie możliwe właściwe usunięcie cieczy, a tym samym ryzyko przeprowadzenia gruntownego remontu zostanie zmiminalizowane niemalże do zera. Warto pamiętać, że kluczową rolę odgrywa nie tylko metoda usuwania wilgoci, ale też szybkość reakcji.

Korzystając z oferty usług na wynajem osuszaczy, warto również pamiętać, że czas usuwania zawilgocenia jest uzależniony od jego wielkości. W przypadku niewielkich, powierzchownych zalań wynosi on kilka dni, jednak już przy dotarciu wody do głębokich warstw konstrukcyjnych prace mogą potrwać nawet kilka tygodni. Tylko osuszanie ścian i osuszanie podposadzkowe za pomocą profesjonalnego sprzętu daje najlepsze efekty.

Kiedy jeszcze zdecydować się na wynajem osuszaczy?

Wynajem osuszaczy to świetna opcja dla właścicieli nowych nieruchomości, którzy chcą z wnętrza usunąć tzw. wilgoć technologiczną. Zjawisko to występuje najczęściej w sytuacji, gdy budowa postępuje w szybkim tempie – wówczas konieczne jest przeprowadzenie osuszania ścian i osuszania podposadzkowego. Z rozwiązania korzystają także firmy budowlane na etapie wykańczania lokalu – pozwala to znacznie skrócić czas schnięcia ścian z nawet roku do około 20 dni. Metoda ta cieszy się ogromną popularnością, gdyż pozwala znacznie skrócić czas realizacji inwestycji, ale też zapobiega niszczeniu materiałów.

Jak wybrać odpowiednią firmę specjalizująca się w wynajmie osuszaczy?

Decydując się na wynajem osuszaczy, warto wybrać odpowiednią firmę. Najlepiej jeśli będzie to przedsiębiorstwo z doświadczeniem i wiedzą, które na rynku istnieje od kilku lat. Jak już wielokrotnie zaznaczaliśmy – tylko profesjonalne przeprowadzenie prac pozwala uzyskać zadowalające efekty. Ważną rolę odgrywa także sprzęt. Osuszanie mieszkań po zalaniu powinno się odbywać przy użyciu wysokiej jakości sprzętu, pochodzącego od renomowanych dostawców. Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na funkcje, ale też zużycie prądu.

Renomowane firmy, cieszące się uznaniem wśród Klientów, nie tylko dostarczają wysokiej jakości sprzęt w atrakcyjnej cenie, ale też wykonują bezpłatny pomiar wilgoci w osuszanym budynku przy decydowaniu się na osuszanie czy też sporządzają pełną dokumentację z procesu osuszania, niezbędną do przedłożenia m.in. w firmie ubezpieczeniowej.


Opublikowano

w