Jak skutecznie pozbyć się komarów?

Jak skutecznie pozbyć się komarów?

komaryKomary to owady szczególnie dokuczliwe, które potrafią zepsuć nie tylko wspólny czas spędzony przez najbliższych w ogrodzie czy na tarasie, ale też w domu. Jednym z najskuteczniejszych środków jest lampa na komary.

Wyjazdy wakacyjne, przebywanie w terenie, przed domem, a nawet wewnątrz pomieszczeń skutecznie zakłócić mogą nieproszeni goście, jakimi są komary. Te uciążliwe stworzenia są nie tylko denerwujące, nie dają spać, ale też ich ukąszenia są wyjątkowo nieprzyjemne i swędzą. Choć istnieje wiele różnych metod radzenia sobie z komarami, nie wszystkie są skuteczne. Co wybrać?

Co powoduje, że przyciągamy komary?

Choć panuje powszechne przekonanie, że komary wybierają na swoje ofiary głównie osoby ze słodką krwią, jest to nieprawda. Owady te w poszukiwaniu pożywienia kierują się obecnością dwutlenku węgla, który wydychany jest wraz z powietrzem, a także amoniaku i kwasu mlekowego zawartych w ludzkim pocie. To dzięki tym substancjom komary odnajdują swoje ofiary także w ciemności.

Duże znaczenie ma również zapach ciała danej osoby. Im jest on słodszy, tym ofiara jest atrakcyjniejsza. Komary posiadają również zdolność termodetekcji, dzięki czemu dzieci czy osoby ubrane w ubrania uszyte z szybko nagrzewających się tkanin będą pierwszymi ich celami.

Jak pozbyć się komarów?

Wśród preparatów, które stosowane są w walce z komarami, stosuje się wiele różnych produktów. Są to m.in. chemiczne substancje zawierające związki drażniące komary, różne olejki eteryczne występujące w specjalnych świecach, spraye odstraszające, kadzidełka i inne preparaty, których stosowanie bywa niestety zawodne.

Jednym z naturalnych sposobów jest też dobieranie roślinności w ogrodach lub na parapetach tak, aby wśród kompozycji znalazły się rośliny szczególnie nielubiane przez komary. To np. często stosowana w kuchni bazylia. Te metody jednak też bywają zawodne, a ich skuteczność bywa jedynie częściowa. Doskonałym sposobem na pozbycie się owadów jest natomiast lampa na komary, dzięki której można pozbyć się także much i innych nieproszonych gości. Najlepszej jakości lampy na komary oraz inne produkty, dzięki którym można wyeliminować różne szkodniki, jest sklep MO-EL. To gwarancja niezawodności i skuteczności działania.

Materiał zewnętrzny


Opublikowano

w