baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Jaką cenę osiągają domy w Gdańsku?

Wiele osób chcących kupić dom na wybrzeżu, zastanawia się nad jego kosztem. Można pomyśleć, że skoro lokal będzie się znajdował w mieście z którego jest szybki dostęp do morza, jego cena wzrośnie. Czy warto się tym kierować? Ile tak naprawdę kosztują domy w Gdańsku?

Co wpływa na koszt domu?

Zanim rozstrzygniemy ostateczny koszt domu w Gdańsku, musimy sprawdzić, co wpływa na jego cenę. Przede wszystkim liczy się metraż. Im większy dom tym cena za niego będzie wyższa. Kolejna kwestia to lokalizacja mieszkania. Jeśli planujemy zakupić dom blisko centrum, to powinniśmy się liczyć z wysokim kosztem takiego lokum z uwagi na położenie. Im dalej od centrum, a bliżej przedmieścia tym taniej. Trzeci fakt to stan domu. Kiedy mieszkanie, które chcemy kupić posiada zaledwie fundamenty, nie ma okien, drzwi, ani wykończonych ścian i elewacji, to jego cena będzie naprawdę atrakcyjna. Warto jednak wziąć pod uwagę koszt wykończenia, okien, drzwi, elewacji, schodów, dachu oraz innych bardzo istotnych elementów.

Jaką cenę osiągają domy w Gdańsku?

W Gdańsku kupimy dom już od 100 000 złotych. Oczywiście, wszystko zależy od jego stanu oraz lokalizacji. W tej cenie znajdziemy lokum z 4 pokojami oraz z ogrodem. Dodatkowo, przeglądając oferty warto dokładnie sprawdzić ile kilometrów jest z domu do centrum, co znajduje się w pobliżu oraz przede wszystkim, kiedy został on wybudowany. Im większe mieszkanie tym drożej i im bardziej nowoczesne, na wzór apartamentowca, czy dworku tym droższe. Na przykład za luksusową rezydencję zapłacimy 4 500 000 zł.

Co jeszcze warto wiedzieć o mieszkaniach na wybrzeżu?

Bardzo często w ofercie biura nieruchomości znajdziemy lokale handlowe połączone z mieszkalnymi. Jest to zrozumiałe z uwagi na to, iż Gdańsk jest miejscowością turystyczną. Za taki lokal zapłacimy cenę od 100 000 do nawet 500 000 tysięcy złotych. Zanim podejmiemy decyzje o zakupie domu w Gdańsku, musimy wiedzieć, iż ceny na rynku wtórnym są niższe, niżeli na pierwotnym.


Opublikowano

w