Jakie cechy powinny mieć nowe kosze na odpady biodegradowalne?

CompostingOd pierwszego stycznia 2018 roku wszedł w życie obowiązek dodatkowej segregacji odpadów ulegających biodegradacji. W związku z tym musiały także powstać odpowiednie kontenery do tego celu. Jak jednak możemy zauważyć po modelach, różnią się one od tych, które już znamy. Dlatego też chcemy przedstawić Państwu kosze na odpady biodegradowalne i różnice pomiędzy nimi a normalnymi kontenerami.

Charakterystyka nowych pojemników na odpady

Odpady biodegradowalne są najbardziej specyficzną grupą resztek, z którą spotykamy się każdego dnia. Niestety, z powodu nieodpowiednich przyzwyczajeń ich utylizacja sprawia spore problemy oraz skazuje na straty ogromne ilości materiałów. Nowoczesne techniki recyklingu pozwalają na wykorzystanie potencjału w nich tkwiącym, jednak aby tak się stało, musimy zmienić dotychczasowe nawyki. Nowe kosze na odpady będą obowiązkowo w brązowym kolorze nawiązującym do zawartości, którą będą przetrzymywać. Pod względem technicznym muszą być one tworzone zgodnie z normami wytrzymałościowymi i ognioodpornymi, a także do ich budowy konieczne jest wykorzystanie tworzywa HD-PE. Obowiązkowe jest także uzyskanie atestu PZH. Uzyskanie tych certyfikatów i atestów zapewnia im odpowiednią trwałość i odporność nawet podczas intensywnego użytkowania. Tutaj nie zachodzą żadne większe zmiany. Nie należy jednak o nich myśleć jak o regularnych kontenerach.

Ze względu na szybki rozkład, kosze na odpady biodegradowalne muszą stwarzać warunki ograniczające ten proces, a także ułatwiać segregacje. Tak więc konieczna jest instalacja w nich zintegrowanego drugiego dna, aby mogła się w nim zbierać wszelka wilgoć, dzięki czemu rozkładanie się zebranych odpadów odbywa się znacznie wolniej. Pozwala to także na ograniczenie nieprzyjemnego zapachu. Dodatkowym działaniem w tej kwestii jest konieczność instalacji otworów bocznych oraz na klapie górnej, umożliwiających swobodny przepływ powietrza, co również ma wpływ na gromadzone odpady.

Dbałość o nasze środowisko to wyłącznie nasz interes. Jeżeli każdy z nas zacznie od małych kroków, takich jak segregacja śmieci, czy po prostu świadome ograniczanie zużywania paliw i materiałów, to w dłuższej perspektywie będziemy mogli zauważyć znaczną poprawę naszego bezpośredniego otoczenia.

Ofertę na kosze oferuje firma abrys-technika.pl.


Opublikowano

w