Karafki, które przydadzą się w każdej kuchni

Wyposażenie kuchni w niezbędne przedmioty to ważne zadanie dla każdej gospodyni. Dzięki temu może ona swobodnie i wygodnie przygotowywać potrawy. Czy karafka powinna znaleźć się w kuchni? Oczywiście, że tak i nie tylko do wina!

Karafki na oliwę

karafkaGotowanie wymaga przede wszystkim wielu usprawnień, które przyśpieszą i ułatwią cały proces. Karafki z www.duka.com.pl to rozwiązanie, dzięki któremu przygotowywanie potraw nabierze zupełnie nowego wymiaru. Szklane, eleganckie i wygodne w użyciu naczynia, w których przechować można oliwę oraz w łatwy sposób ją używać to prawdziwy niezbędnik kuchni. Aby urozmaicić smak dań, do karafki z oliwą wrzucić można ząbki czosnku lub ostre papryczki chili. W ten sposób oliwa zyska wyjątkowy aromat i ciekawy smak.

Karafki na wino, brandy, whisky i likier

Alkohole w karafkach dają wrażenie luksusu i elegancji. Świetnie sprawdzą się na przyjęcia lub ważne okoliczności. Oprócz tradycyjnych, kryształowych kafarek z pięknymi, bogatymi zdobieniami, doskonale sprawdzą się nowoczesne modele, o gładkich ściankach. Niektóre z nich zaprojektowane są w specjalny sposób, który tworzy zestaw obejmujący karafkę i cztery kieliszki umieszczonych pod nią. Rozwiązanie praktyczne, ale i oryginalne. Najczęściej jednak karafki do alkoholi, szczególnie do wina mają tradycyjny design. Lepszy efekt podczas przyjęcia zapewnią kryształowe kieliszki, które wzorem nie będą odbiegać od zdobień na karafce.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu karafki?

Przed zakupem należy zdecydować o przeznaczeniu karafki. Ta do wina powinna mieć większą pojemność, natomiast przeznaczona do oliwy nie musi być tak duża. Jeśli mycie naczyń w zmywarce jest priorytetem, warto upewnić się, czy producent wskazuje możliwość takiego czyszczenia przedmiotu, czy zaleca mycie ręczne. Istotna jest również grubość szkła, wzór oraz cena, która powinna być adekwatna do jakości. Ważnym czynnikiem podczas wyboru są także walory estetyczne karafki, dopasowane do sposobu jej używania.


Opublikowano

w

Tagi: